News Image Lead

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست قم گفت: توسعه شبکه جمع‌آوری فاضلاب در مناطق مختلف شهر قم باید با نگاه همه‌جانبه زیست‌محیطی باشد تا از آسیب‌های احتمالی به منابع آبی زیرزمینی جلوگیری شود.

کد خبر: ۵۰۰۶۶
۱۴:۳۸ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۸
 

دیدارنیوز ـ سید احمد شفیعی روز شنبه درگفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد: بر اساس بررسی‌های کارشناسی انجام‌شده، فاضلاب شهری نقش مهمی در جبران سطح آب برداشت‌ شده از سفره‌های زیرزمینی دارد و جمع‌آوری آن باید با لحاظ جوانب مختلف باشد.
وی افزود: معمولا سفره‌های زیرزمینی دردشت‌هایی که شهرهای بزرگ بر روی آن قرار گرفته‌اند وضعیت بهتری دارند که علت آن را باید در تغذیه سفره‌ها از محل فاضلاب شهری دانست.
وی ادامه داد: بنابراین جمع‌آوری فاضلاب در مناطق مختلف شهر قم باید به‌گونه‌ای باشد که علاوه بر رفاه همشهریان به روند تغذیه سفره‌ها از این محل نیز، آسیب وارد نکند.
شفیعی گفت: جبران حجم آب مصرف‌ شده از سفره‌های زیرزمینی توسط فاضلاب،‌ نقش بسزایی درجلوگیری از فرونشست زمین دارد و به همین دلیل نباید جمع‌آوری فاضلاب شهری در همه مناطق به‌صورت کامل صورت گیرد.
وی بیان کرد: اگر با توسعه شبکه فاضلاب و تغذیه نشدن سفره‌ها از این محل، دشت‌هایی که شهرهای ما بر روی آن قرارگرفته‌اند دچار فرونشست شوند، بحران به‌مراتب شدیدتر از فرونشست زمین در بیابان‌ها خواهد بود.
وی ادامه داد: فرونشست زمین تمام زیرساخت‌های شهری،‌ تاسیسات،‌ ساختمان‌ها و همه مراکز ایجادشده را تهدید می‌کند، بنابراین در مدیریت منابع آبی زیرزمینی باید به بهترین صورت عمل کرد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم