رئیس اداره اندازه‌شناسی، اوزان و مقیاس‌های استاندارد کردستان، گفت: با تشدید بازرسی‌های استاندارد در گشت‌های مشترک از جایگاه‌های نازل سوخت، جای نگرانی برای کم فروشی بنزین وجود ندارد.

کد خبر: ۴۹۵۶۸
۱۲:۴۹ - ۳۰ دی ۱۳۹۸

شهروندان کردستانی نگران کم فروشی بنزین نباشند

دیدارنیوز ـ فیزوزه راه هدایت اظهار کرد: نازل سوخت وسیله‌ای است برای تخلیه‌ی بنزین در خودرو به همراه شمارش‌گر‌هایی که میزان بنزین خروجی را با لیتر نشان می‌دهد.
 
وی افزود: بعد از افزایش قیمت بنزین برای رفع نگرانی‌های شهروندان از کم فروشی، نظارت بر این نازل‌ها تشدید شد به طوری که از هر ۴ ماه یک بار به هر هفته یک بار تغییر یافت.
 
رئیس اداره اندازه‌شناسی، اوزان و مقیاس‌های استاندارد کردستان، بیان کرد: انجام این آزمون‌ها به وسیله‌ی ظرف‌های استانداردی به حجم ۲۰ لیتر انجام می‌گیرد که اگر میزان بنزین خروجی با توجه به شمارشگر از ۲۰ لیتر کمتر باشد این به یعنی کم فروشی است.
 
راه هدایت عنوان کرد: خوشبختانه در تمامی آزمون‌هایی که از سطح استان صورت گرفته، هیچ گونه عدم انطباقی با استاندارد‌های لازم در نازل‌های سوخت دیده نشده است.
 
 هیوا اردلان رییس اداره‌ی نظارت بر اجرای استاندارد نیز گفت: بعد از افزایش قیمت بنزین جهت کنترل کیفیت بنزین و جلوگیری از سواستفاده‌های احتمالی در آن، با دستور سازمان ملی استاندارد ایران مبنی بر الزام نظارت ادارات استاندارد استان‌ها بر جایگاه‌های نازل سوخت و کنترل کیفیت بنزین، استان کردستان نیز ضمن کنترل ۵ جایگاه نازل سوخت، نمونه‌های لازم را برای آزمون و پایش به سازمان ملی استاندارد ایران ارسال کرده است.
 
اردلان خاطرنشان کرد: هدف از این اقدام حمایت از حقوق شهروندان و کنترل کیفیت بنزین مورد استفاده آنان بوده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم