رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود:

رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود از توقیف چهار خودروی نیسان حاوی چوب قاچاق طی دوماهه اخیر در شاهرود خبر داد و گفت: از این خودرو‌ها دو تن تاغ و دو متر مکعب بلوط کشف‌شده است.

کد خبر: ۴۹۵۶۶
۱۲:۴۴ - ۳۰ دی ۱۳۹۸

۴ خودرو نیسان حاوی چوب قاچاق در شاهرود متوقف شد

دیدارنیوز ـ محمد رضا کشاورزیان بابیان اینکه طی دوماهه اخیر چهار خودرو نیسان حاوی چوب قاچاق در شاهرود متوقف‌شده است، ابراز داشت: دو خودرو حاوی چوب‌های درختان قطع‌شده از جنگل‌های کالپوش، یک خودرو از جاجرم و دیگری نیز شب گذشته توسط یگان حفاظت شاهرود کشف‌شده بودند.
 
وی افزود: طی دو ماه اخیر یک دستگاه خودرو حامل چوب جنگلی درختان بلوط قاچاق به مقدار دو متر مکعب و سه دستگاه چوب تاغ به مقدار دو تن در شهرستان شاهرود ضبط شدند.
 
رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود ضمن بیان اینکه با هماهنگی دستگاه قضائی و انتظامی برای متخلفان پرونده قضائی تشکیل و خودروی آن‌ها به پارکینگ منتقل‌شده است، ابراز داشت: از این افراد یک دستگاه اره موتوری کشف و ضبط‌شده است.
 
کشاورزیان در ادامه تصریح کرد: اجرای طرح‌های ضربتی مبارزه با قاچاق چوب و زغال، افزایش کنترل و نظارت توسط حفاظت و قرقبانان و آگاه‌سازی مردم و استفاده از توان مردم برای حفاظت از منابع طبیعی از مهم‌ترین فعالیت‌ها در خصوص قطع درختان، قاچاق چوب و زغال است.
 
وی افزود: فعال بودن پنج گشت خودرویی و ۱۰ گشت موتوری و پیاده در عرصه‌های ملی و جنگلی و بیابانی شهرستان به صورت ۲۴ ساعته و بهره‌گیری از توان مخبران محلی، از موفقیت‌های حفاظت منابع طبیعی شهرستان در مقابله با قاچاق چوب و زغال در این عرصه‌ها محسوب می‌شود.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم