معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی خبر داد:

معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی با اشاره به اینکه «هلال‌احمر پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای کمک به سیل‌زدگان را فعال کرده است»، گفت: از تحویل وجه نقد به هر فردی جداً خودداری شود.

کد خبر: ۴۸۹۵۲
۱۶:۱۹ - ۲۴ دی ۱۳۹۸

تمهیدات هلال‌احمر استان برای جمع‌آوری کمک‌ها به سیل‌زدگان/از تحویل وجه نقد به افراد خودداری شود

دیدارنیوز ـ محمود آبسالان، اظهار کرد: سیل وسیعی در استان سیستان و بلوچستان داشته‌ایم و بحرانی جدی منطقه را فرا گرفته است. بر حسب تأکیدات مقام معظم رهبری و بر حسب ابلاغیه ستاد بحران کشور، ما داوطلبان جمعیت هلال‌احمر کشور، برآن شدیم که با اعلام فراخوان، کمک‌های غیرنقدی مردم را با توجه به نیاز منطقه، جمع‌آوری کنیم.
 
وی افزود: پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی را فعال کرده‌ایم و با توجه به نیاز مبرم منطقه به وسائل گرم‌کننده، لباس، پتو، موکت، پلاستیک جهت زیرانداز، موادغذایی و کنسروجات بالای تاریخ شش ماه از مردم استدعا می‌‎کنیم که در این راستا کمک‌های خودشان را به جمعیت هلال احمر در سراسر خراسان رضوی تحویل دهند.
 
آبسالان با اشاره به اینکه «مردم می‌توانند کمک‌های غیرنقدی خود را نیز ارسال کنند»، گفت: مردم می‌توانند وجوه نقدی خود را نیز به حساب ۹۹۹۹۹ جمعیت هلال‌احمر نزد کلیه بانک‌ها واریز کنند. همچنین می‌توانند از طریق کد دستوری ussd# ۱۱۲* مبالغ اهدایی‌شان را لحاظ کنند. شماره کارت بانک ملت، ۶۱۰۴۳۳۷۹۹۹۹۹۹۹۹۶ و بانک رفاه، ۵۸۹۴۶۳۱۸۵۰۲۵۱۹۷۳۰ نیز کارت‌هایی است که مردم می‌توانند کمک‌های خودشان را به آن‌ها واریز کنند.
 
معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: تاکید می‌کنیم از تحویل وجه نقد به هر فردی جداً خودداری شود، هرسازمان مردم‌نهاد یا خیریه‌ای که بخواهد در این زمینه همیاری کند، برابر با قانون مدیریت بحران الزاماً باید از طریق هلال احمر و سازمان داوطلبان مجوز اخذ کند، در غیراین‌صورت توسط دادستان فضای مجازی صفحات و حساب‌هایشان مسدود خواهد شد.
 
وی با اشاره به اینکه «به دلیل اینکه کمتر از سه تا چهار ساعت است که فعالیت ما برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در خراسان رضوی شروع شده، در حال حاضر اطلاعات دقیقی از آمار اهدایی نداریم»، اظهار کرد:، اما تاکنون از شهرستان تربت‌حیدریه، یک محموله صد میلیون تومانی پتو، یک تریلی آب معدنی از شهرستان درگز و یک‌سری بسته‌های بهداشتی که جزو ضروریات و احتیاجات منطقه است، مانند نوار بهداشتی، پوشک بچه، صابون و مایع‌ظرفشویی تحویل داده شده.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم