مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس مطرح کرد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سامانه تحفه با هدف حمایت از فعالیت‌ها در حوزه فرهنگی و هنری راه‌اندازی و در برش استانی ۱۰۰ میلیارد ریال برای فارس در نظر گرفته شده است.

کد خبر: ۴۸۵۹۶
۱۳:۲۹ - ۲۲ دی ۱۳۹۸

راه‌اندازی سامانه تحفه برای حمایت از ایده‌های نو فرهنگی و هنری

دیدارنیوز ـ صابر سهرابی یکشنبه ۲۲ دیماه در نخستین نشست طرح تحفه که با حضور معاونین و رؤسای گروه‌های فرهنگی، هنری، اداری، قرآنی و دیجیتال برگزار شد، افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در راستای حمایت و پشتیبانی از فعالیت‌های قرآنی، فرهنگی، هنری و دیجیتال، و همچنین با هدف حمایت از کارآفرینان این حوزه‌ها، سامانه تحفه را راه‌اندازی کرده است.
 
او ادامه داد: در این طرح، فعالان فرهنگی و هنری دارای مجوز از این وزارت‌خانه یا نهاد‌های زیرمجموعه آن که دارای ایده‌ای در زمینه ایجاد کسب و کار و اشتغال‌زایی داشته باشند می‌توانند با مراجعه به این سامانه و با ثبت ایده و طرح خود، از تسهیلات ویژه برخوردار شوند.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: در این طرح، پس از ثبت ایده و درخواست متقاضیان، طرح آنان مورد ارزیابی کارشناسان و کارگروه اشتغال این اداره کل قرار خواهد گرفت و در صورت تایید، برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی خواهند شد.
 
دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس خاطرنشان کرد: اگر کسی ایده و طرحی داشته باشد، اما برای ثبت آن در سامانه با مشکلی روبرو شود می‌تواند با مراجعه به کارشناسان اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس، مشاوره و راهنمایی دریافت کند.
 
سهرابی یادآور شد که برش استانی فارس برای حمایت از صاحبان ایده، بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم