تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...
هواشناسی خراسان رضوی خبر داد:

حجم بارش‌ها در خراسان رضوی از عصر امروز افزایش می‌یابد/ ماندگاری هوای سرد تا پایان هفته

هواشناسی خراسان رضوی با اعلام نفوذ جریانات سرد شمالی و تقویت سامانه بارشی، گفت: حجم بارش‌ها در استان افزایش می‌یابد.

کد خبر: ۴۸۴۴۷
۱۵:۱۰ - ۲۱ دی ۱۳۹۸

حجم بارش‌ها از عصر امروز افزایش می‌یابد/ ماندگاری هوای سرد تا پایان هفته

دیدارنیوز ـ بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، بر اساس تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی و با توجه به تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی از عصر امروز، با نفوذ جریانات سرد شمالی و تقویت سامانه بارشی، حجم بارش‌ها در استان (خصوصاً در شهرستان‌های واقع در نیمه جنوبی و نیمه شرقی) افزایش می‌یابد که تا اواخر وقت امروز در شهرستان‌های گرمسیر فوق‌الذکر احتمال ایجاد آب‌گرفتگی و روان‌آب نیز وجود دارد.
 
ضمن اینکه در ساعات عصر و شب و طی فردا بارش‌ها در اکثر نقاط استان به‌‍ شکل برف همراه با مه و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود. فعالیت هسته بارشی سامانه تا اواسط هفته ادامه می‌یابد، اما بیشترین حجم بارش‌ها، در بازه زمانی امروز تا ظهر فردا رخ خواهد داد همچنین ماندگاری هوای سرد و گسترش پدیده مه و کاهش دید تا پایان هفته ادامه دارد.
 
بر اساس تحلیل‌ها، طی شب‌های آینده حداقل دمای شبانه در مناطق سردسیر استان به کمتر از ۱۰ درجه سلسیوس زیر صفر خواهد رسید. فعالیت این سیستم، اختلال در سیستم حمل و نقل استان را در پی خواهد داشت.
 
در ۲۴ ساعت گذشته، ریوش با کمینه دمای ۴- درجه سلسیوس سردترین و داورزن با بیشینه دمای ۱۳ درجه سلسیوس گرم‌ترین شهر‌های استان خراسان رضوی بوده‌اند. طی این مدت کمینه و بیشینه دمای شهر مشهد به ترتیب ۱+ و ۸ درجه سلسیوس بوده است.
 
همچنین بیشترین مقدار بارش از ایستگاه هواشناسی تربت حیدریه به میزان ۲۲.۴ میلی‌متر و بیشترین ارتفاع برف از ایستگاه هواشناسی قوچان با ۹ سانتیمتر برف و بیشترین سرعت وزش باد از ایستگاه هواشناسی رشتخوار با سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی