تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت
بروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

فعالیت ۲۵۰ صنعتگر خراسان شمالی در رشته پارچه‌بافی سنتی

معاون صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به فعالیت ۲۵۰ صنعتگر استان در رشته پارچه‌بافی سنتی، گفت: شرکت تعاونی‌های تخصصی تأمین مواد اولیه برای تولید این محصول تشکیل می‌شود.

کد خبر: ۴۸۴۴۰
۱۴:۳۹ - ۲۱ دی ۱۳۹۸

فعالیت ۲۵۰ صنعتگر خراسان شمالی در رشته پارچه‌بافی سنتی

دیدارنیوز ـ علی عابدی از تشکیل شرکت تعاونی تخصصی با هدف تأمین نیاز و مواد اولیه برای توسعه هنر پارچه‌بافی خبر داد.
 
وی اظهار کرد: ۲۵۰ هنرمند صنایع‌دستی استان در رشته پارچه‌بافی مشغول به فعالیت‌اند که بخش اعظمی از این هنرمندان در روستای روئین مشهور به دهکده نساجی سنتی کشور ساکن هستند و سالانه حدود ۱۶۰ هزارمتر مربع پارچه می‌بافند.
 
عابدی عنوان کرد: در راستای تشکیل شرکت تعاونی‌های تخصصی با هدف تسهیل دسترسی به مواد اولیه و کاهش قیمت تمام‌شده تولید محصول، شرکت تعاونی تخصصی در رشته پارچه‌بافی در روستای روئین تشکیل می‌شود.
 
وی با بیان اینکه به همین منظور، جلسه توجیهی و هماهنگی با فعالان و تولیدکنندگان برگزار شده است، افزود: رشته‌های پارچه‌بافی، کلاه بافی و صنایع چرم ازجمله اولویت‌های ما برای تشکیل شرکت تعاونی‌ها در شهرستان‌های استان است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی