تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...

کاهش رنج تولید برنج در گیلان

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی جهاد کشاورزی گیلان گفت: با تجهیز و نوسازی شالیزار‌ها شاهد کاهش سختی تولید برنج و کاهش هزینه تمام شده تولید این محصول خواهیم بود.

کد خبر: ۴۸۱۷۵
۱۰:۰۸ - ۱۹ دی ۱۳۹۸
کاهش رنج تولید برنج در گیلان
دیدارنیوز ـ مجتبی شاه نظری با بیان اینکه کاهش هزینه تولید برنج یکی از اهداف مهم جهاد کشاورزی گیلان است و یکی از راهکار‌های مهم تحقق این امر، گسترش تجهیز و نوسازی شالیزار‌های گیلان است، گفت: امسال طرح تجهیز، نوسازی و یکپارچه‌سازی شالیزار‌های استان در سطحی معادل ۸۵۰۰ هزار هکتار انجام شده است.
 
وی افزود: ۲۶۰ میلیارد ریال اعتبارات از محل منابع ملی ابلاغ شده و مقرر است در سطح بالغ بر ۱۹۰۰ هکتار از اراضی شالیکاری استان، در شهرستان‌های رشت، لاهیجان، آستانه اشرفیه، لنگرود، رودسر، صومعه سرا-شفت و تالش به این طرح اختصاص یابد.
 
شاه‌نظری با بیان اینکه با تجهیز و نوسازی شالیزار‌ها شاهد کاهش روزافزون رنج تولید برنج خواهیم بود، خاطرنشان کرد: با اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیکاری استان ضمن ایجاد زمینه‌های لازم برای توسعه مکانیزاسیون، مدیریت بهینه پتانسیل‌های آب و خاک نیز افزایش می‌یابد.
 
وی بهبود مراحل کاشت، داشت و برداشت و همچنین امکان کشت دوم برای خانوار‌های روستایی را از دیگر مزایای تجهیز و نوسازی شالیزار‌ها دانست.
 
مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی جهاد کشاورزی گیلان تصریح کرد: کاهش سختی تولید برنج از مهمترین راهکار‌های نوسازی و تجهیز شالیزار‌ها است که موجب ترغیب روزافزون روستاییان به خصوص جوانان به تولید این محصول می‌شود و از مهاجرت‌های روستاییان به شهر‌ها جلوگیری می‌کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی