تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...

دستگیری سه حفار غیرمجاز در حین حفاری در سمنان

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از دستگیری سه حفار غیرمجاز در سمنان خبر داد.

کد خبر: ۴۶۵۹۲
۱۰:۰۰ - ۰۹ دی ۱۳۹۸

دستگیری سه حفار غیرمجاز در حین حفاری در سمنان

دیدارنیوز ـ ابوالقاسم کربلایی غلامی اظهار کرد: بر اساس گزارش دوستداران میراث‌فرهنگی در خصوص حفاری در سمنان، پرسنل یگان حفاظت به محل مذکور اعزام و طی اقدام عملیاتی ۳ نفر از حفاران غیرمجاز را در حین حفاری جهت بدست آوردن اشیای عتیقه که نافرجام ماند، دستگیر و ادولات حفاری توقیف گردید.
 
وی ادامه داد: پس از هماهنگی با مقام محترم قضائی و تشکیل پرونده به کلانتری ۱۱ فرماندهی انتظامی شهرستان سمنان معرفی شدند و موضوع از طریق واحد حقوقی اداره کل در حال پیگیری است.
 
فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گفت: هموطنان و دوست داران میراث‌فرهنگی می‌توانند گزارش‌های خود را با حفظ امانت داری از سامانه خبری به شماره تلفن ۳۱۷۰۵ اعلام کنند تا همکاران ما در کمترین زمان پس از تأیید صحت و سقم گزارش با هماهنگی نیروی انتظامی و دستور قضایی به محل مراجعه کنند.
 
کربلایی غلامی گفت: صیانت از میراث‌فرهنگی در استان سمنان به دلیل گستردگی و پراکندگی آثار نیازمند مشارکت همه‌جانبه هموطنان در معرفی حفاران و دلالان اشیای عتیقه دارد.
 
به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی استان سمنان، فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یادآوری کرد: بر اساس ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی (بخش تعزیرات) هرگونه حفاری و کاوش به قصد بدست آوردن اموال تاریخی و فرهنگی ممنوع بوده و مرتکب به حبس از ۶ ماه تا ۳ سال و ضبط اشیا مکشوفه به نفع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و ادوات حفاری به نفع دولت محکوم می‌شود.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی