تیتر امروز

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند
حمایت یک اقتصاددان از مکانیزم مولدسازی و هیات هفت نفره

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند

بهمن آرمان اقتصاددان به عنوان موافق مولدسازی و ترکیب هیات هفت گفت: با توجه به تجارب بد و فسادزای گذشته که در قالب بحث خصوصی سازی، این بار باید به طرح مولدسازی اعتماد کرد. مخالفان و کسانی که سر...
عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!
دیدار از مصوبه جدید شهرداری گزارش می‌دهد

عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!

چهاردهم بهمن خبری مبنی بر اخذ عوارض از قبور بهشت زهرا در رسانه‌ها منتشر شد که واکنش‌های زیادی به همراه داشت و حالا معاونان زاکانی به هر طریقی این خبر را تکذیب می‌کنند؛ اما واقعیت چیست؟

ثبت و مشاهده یک گونه پرنده جدید با نام «هوبره» در لرستان

معاون اداره کل حفاظت از محیط زیست لرستان از ثبت و مشاهده یک گونه پرنده جدید با نام «هوبره» در این استان خبر داد.

کد خبر: ۴۶۴۶۸
۱۱:۲۱ - ۰۸ دی ۱۳۹۸

ثبت و مشاهده یک گونه پرنده جدید با نام «هوبره» در لرستان

دیدارنیوز ـ نبی الله قائد رحمتی در گفتگو با رسانه‌ها گفت: با ثبت و مشاهده یک گونه پرنده جدید با نام «هوبره»، تعداد پرنده‌های مشاهده شده در استان به ۲۴۰ گونه رسید.
 
وی اظهار داشت: تعداد یک قطعه «هوبره» با نام علمی Chlamydotis macqueenii در روستای «درمیان» واقع در حاشیه تالاب «تنوردر» توسط آقایان ذلقی و روشنی از کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دورود برای نخستین بار در استان لرستان مشاهده و گزارش شد.
 
معاون اداره کل حفاظت از محیط زیست لرستان گفت: این پرنده در لیست سرخ اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) در رده حساس و آسیب‌پذیر قرار دارد و در ضمیمه یک کنوانسیون منع تجارت بین المللی گونه‌های در معرض انقراض (CITES) قرار دارد و تجارت آن به هر نحو غیرقانونی است.
 
قائد رحمتی در مورد مشخصات «هوبره» که در ایران جز پرندگان در معرض خطر انقراض قرار دارد، اظهار داشت: این پرنده از راسته «درناسانان» است که پرندگانی «خشکزی» با جثه متوسط تا بسیار بزرگ‌اند و پا‌ها و گردن بلند و منقار قوی و کوتاه دارند؛ طول بدنش از نوک منقار تا انتهای دم، بین ۵۵ تا ۶۵ سانتی‌متر و فاصله و گستردگی بال‌ها ۱۳۵ تا ۱۷۰ سانتیمتر است.
 
وی گفت: امسال چهار گونه پرنده شامل پرنده «دودوک» در رومشکان، خروس «کولی سینه سیاه» در تالاب «گوری بلمک» پلدختر، «تلیله بلوطی» در تالاب «خروسان» ازنا و «هوبره» در حوالی تالاب «تنوردر» دورود برای اولین بار در استان مشاهده و ثبت شده است که با اضافه شدن این گونه‌ها به پرندگان استان تعداد پرندگان مشاهده و ثبت شده در استان به ۲۴۰ گونه می‌رسد.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی