تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا:

احیای تالاب ساحلی «آق» آستارا در دستور کار قرار گرفته است

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا، گفت: احیای تالاب طبیعی و ساحلی «آق» آستارا با مشارکت مردم در دستور کار قرار گرفته است.

کد خبر: ۴۶۴۵۶
۱۰:۵۸ - ۰۸ دی ۱۳۹۸

احیای تالاب ساحلی «آق» آستارا در دستور کار قرار گرفته است

دیدارنیوز ـ مصطفی فلاح مجاور با بیان اینکه از ۹ تالاب مصوب سازمان حفاظت محیط زیست در استان گیلان، تالاب‌های استیل و آق در شهرستان مرزی بندر آستارا قرار دارند و احیای تالاب طبیعی و ساحلی آق با مشارکت مردم در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: با مشارکت بخش خصوصی، طرح سالم سازی صدف در بخش لوندویل شهرستان آستارا برای رونق گردشگری، ساماندهی و بهسازی خواهد شد.
 
وی با اشاره به اینکه تالاب آق آستارا با ۶۵ هکتار وسعت در محدوده پناهگاه حیات وحش و ساحل خزر و تالاب استیل این شهرستان با ۱۳۸ هکتار وسعت در حاشیه محور آستارا به تالش قرار دارد، گفت: شهرستان مرزی آستارا با بیش از ۹۱ هزار نفر جمعیت و طبیعتی آمیخته از جنگل، جلگه و دریا در غرب استان گیلان قرار دارد و از اولین مکان‌های فرود پرندگان مهاجر محسوب می‌شود.
 
فلاح مجاور با اشاره به حضور انواع پرندگان مرغابی، خوتکا و کاکایی در تالاب آق آستارا، گفت: منطقه‌ای به طول یک و نیم کیلومتر در محدوده تالاب آق آستارا در پناهگاه حیات وحش لوندویل به شکل کامل محافظت می‌شود و شاهد انباشته شدن تل عظیمی از گونه‌های مختلف صدف‌ها در حاشیه تالاب آق آستارا هستیم.
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا، پیشگیری از وقوع جرم را از مهمترین اهداف و برنامه‌های سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان و اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مرزی آستارا عنوان کرد و افزود: تالاب آق آستارا در کنار تالاب استیل و پناهگاه حیات وحش لوندویل آستارا به صورت شبانه روزی در حال حفاظت است.
 
وی تصریح کرد: تنها ساحل صدفی جنوبی خزر در شهرستان مرزی آستارا قرار دارد.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی