تیتر امروز

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....
کدام مربی شلوغ کارتر است؟
جشنواره شامورتی‌بازهای لیگ ۲۲

کدام مربی شلوغ کارتر است؟

هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر با حواشی و نتایج عجیبی همراه بود. استقلال برد پرسپولیس باخت و حاشیه های بازی فولاد و پرسپولیس که به طور حتم تا ماهها می تواند دو باشگاه را مقابل هم قرار دهد.

گلایه مدیر کل محیط زیست یزد از تفسیر‌های غلطِ داده‌های زیست محیطی

مدیر کل محیط زیست استان یزد با ابراز گلایه از تفسیر‌های نادرست و بعضاً جهت‌دار برخی کانال‌های خبری از داده‌های زیست محیطی استان، گفت: داده‌های ایستگاه‌های سنجش آلایندگی به صورت آنلاین در اختیار این سازمان قرار می‌گیرد و غیر قابل خدشه است.

کد خبر: ۴۶۴۴۶
۱۰:۱۴ - ۰۸ دی ۱۳۹۸

گلایه مدیر کل محیط زیست یزد از تفسیر‌های غلطِ داده‌های زیست محیطی

دیدارنیوز ـ نیره پور ملائی روز شنبه هفتم دی‌ماه در نشستی که پیرامون بررسی مسائل زیست محیطی استان یزد برگزار شد، در رابطه با اشاره به این که استاندارد اطلاعات ممکن است در کشور با سایر کشور‌ها متفاوت باشد، گفت: آمار محیط زیست بر مبنای اطلاعات ۲۴ ساعته منتهی به ساعت ۱۱ صبح برای هر ایستگاه، مبنای محاسبات و اقدامات است در حالی که مثلاً در سایت‌های جهانی بعضاً به صورت دو ساعت یک بار به روزرسانی انجام می‌شود، چطور وقتی آن‌ها از داده‌های ما استفاده می‌کنند، عده‌ای از مغایرت آمار‌ها سخن می‌گویند و باعث مشوش شدن ذهن مردم می‌شوند.
 
وی گفت: در آذر ماه سال جاری در استان یزد فقط در شهر یزد و میبد هر کدام چهار روز آلوده به ثبت رسید.
 
مدیر کل محیط زیست استان با بیان این که عوامل مختلفی همچون صنایع، گرد و غبار و آلاینده‌های دیگر در آلودگی هوای استان یزد دخیل است، گفت: پایش شبانه‌روزی صنایع مستقر در استان در دستور کار محیط زیست استان قرار دارد.
 
وی تصریح کرد: در هفته گذشته با توجه به داده‌های ایستگاه‌های سنجش آلایندگی و با تصمیم کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوای استان، مدارس مقطع دبستان شهرستان میبد تعطیل شد، البته تصمیمی برای تعطیلی مدارس اردکان نبود، ولی چون هواشناسی از پایداری هوا تا پایان هفته خبر داده بود و با توجه به پیش‌بینی‌ها این تصمیم پیشگیرانه اتخاذ شد.
 
پورملائی همچنین با اشاره به یک درصد عوارض آلایندگی که به حساب شهرداری‌ها واریز می‌شود، گفت: شهرداری‌ها باید از محل این اعتبارات به مسائل زیست محیطی بیشتر اهمیت دهند که متاسفانه تاکنون اینچنین نبوده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی