تیتر امروز

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند
حمایت یک اقتصاددان از مکانیزم مولدسازی و هیات هفت نفره

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند

بهمن آرمان اقتصاددان به عنوان موافق مولدسازی و ترکیب هیات هفت گفت: با توجه به تجارب بد و فسادزای گذشته که در قالب بحث خصوصی سازی، این بار باید به طرح مولدسازی اعتماد کرد. مخالفان و کسانی که سر...
عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!
دیدار از مصوبه جدید شهرداری گزارش می‌دهد

عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!

چهاردهم بهمن خبری مبنی بر اخذ عوارض از قبور بهشت زهرا در رسانه‌ها منتشر شد که واکنش‌های زیادی به همراه داشت و حالا معاونان زاکانی به هر طریقی این خبر را تکذیب می‌کنند؛ اما واقعیت چیست؟

مرمت دو بنای تاریخی در سمنان و شاهرود

دو بنای تاریخی حمام تاریخی منطقه نمونه گردشگری قطری در شهرستان شاهرود و کف بازار تاریخی سمنان در مرکز استان مرمت شد.

کد خبر: ۴۶۲۴۹
۱۲:۲۰ - ۰۵ دی ۱۳۹۸

مرمت دو بنای تاریخی در سمنان و شاهرود

دیدارنیوز ـ حمیدرضا حسنی رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود از مرمت حمام تاریخی منطقه نمونه گردشگری قطری خبر داد و اظهار کرد: در پی وقوع سیلاب در منطقه قطری و ورود آب‌های سطحی به داخل حمام و ریزش قسمتی از دیوار، مرمت اضطراری حمام آغاز شد.
 
وی گفت: در این مرحله از مرمت اقداماتی شامل: تخلیه گل و لای واردشده به حمام، نظافت دیوارها، احداث دیوار تخریب شده و بندکشی قسمتی از حمام انجام شد.
 
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود افزود: روند مرمت حمام در فاز‌های بعدی ادامه خواهد داشت.
 
وی با بیان اینکه منطقه نمونه گردشگری قطری در شمال روستای هدف گردشگری ابر در بخش بسطام واقع شده است خاطرنشان کرد: حمام تاریخی قطری مربوط به دوران قاجار بوده به شماره ۸۶۱۰ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
 
همچنین سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سمنان نیز از مرمت کف بازار تاریخی سمنان خبرداد.
 
سعید حسینی افزود: در این مرحله از مرمت، اقداماتی شامل جمع آوری کف پوش‌های سیمانی، کف سازی به متراژ ۲۰۰ متر مربع، ساماندهی فاضلاب، ناودان ها، تأسیسات برق و مخابرات انجام شده است.
 
سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری وصنایع‌دستی شهرستان سمنان با بیان اینکه روند مرمت کف بازار در فاز‌های بعدی ادامه خواهد داشت گفت: در این مرحله از مرمت شهرداری سمنان و سایر دستگاه‌های اجرایی مشارکت داشته اند
 
وی اظهار کرد: بازار سمنان که از خیابان شهدا شروع و تا خیابان امام خمینی (ره) ادامه می‌یابد مربوط به دوره قاجار و به شماره ۱۷۴۰ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی