تیتر امروز

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند
حمایت یک اقتصاددان از مکانیزم مولدسازی و هیات هفت نفره

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند

بهمن آرمان اقتصاددان به عنوان موافق مولدسازی و ترکیب هیات هفت گفت: با توجه به تجارب بد و فسادزای گذشته که در قالب بحث خصوصی سازی، این بار باید به طرح مولدسازی اعتماد کرد. مخالفان و کسانی که سر...
عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!
دیدار از مصوبه جدید شهرداری گزارش می‌دهد

عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!

چهاردهم بهمن خبری مبنی بر اخذ عوارض از قبور بهشت زهرا در رسانه‌ها منتشر شد که واکنش‌های زیادی به همراه داشت و حالا معاونان زاکانی به هر طریقی این خبر را تکذیب می‌کنند؛ اما واقعیت چیست؟
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان عنوان کرد:

تلاش ۷۰۰ نیروی یگان حفاظت برای اطفای حریق جنگل/ خسارت جدی نداشتیم

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، سطوح آتش گرفته به دنبال وزش باد گرم را حدود ۵۰ هکتار دانست و خاطرنشان کرد: از ساعات اولیه حریق در سطح جنگل‌ها ۷۰۰ نیروی یگان حفاظت در کنار سایر نیرو‌های امدادی و محلی اقدام به اطفای به موقع آتش کردند.

کد خبر: ۴۶۲۳۵
۱۱:۲۶ - ۰۵ دی ۱۳۹۸

تلاش ۷۰۰ نیروی یگان حفاظت برای اطفای حریق جنگل/ خسارت جدی نداشتیم

دیدارنیوز ـ سرهنگ محمد قربانی لرد با اشاره به وزش باد گرم در استان، اظهار کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته در اکثر شهرستان‌های گیلان شاهد وقوع آتش سوزی‌های پراکنده در عرصه‌های جنگلی و مرتعی بودیم.
 
وی با بیان اینکه هم اکنون اطفای حریق در جنگل‌های مناطق اسبراهان، کلنادان و اشکراب شهرستان سیاهکل در حال انجام است، افزود: ۱۰ هکتار از جنگل‌های منطقه آغوزبن شهرستان رودبار، ۱۰ هکتار از جنگل‌های منطقه چملر و بهارستان شهرستان آستارا، یک هکتار از جنگل‌های منطقه مبارک آباد و چنارودخان شهرستان شفت، پنج و نیم هکتار از جنگل‌های شهرستان تالش، ۱۷ هکتار از جنگل‌های منطقه ورسکوم و شاندرمن شهرستان ماسال و چهار و نیم هکتار از جنگل‌های منطقه لاکان شهرستان رشت به صورت سطحی آتش گرفته بود که با همکاری نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی، آتش نشانان و مردم منطقه در ساعات اولیه اطفا شد.
 
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان سطوح آتش گرفته را حدود ۵۰ هکتار دانست و خاطرنشان کرد: از ساعات اولیه حریق در سطح جنگل‌ها ۷۰۰ نیروی یگان حفاظت در کنار سایر نیرو‌های امدادی و محلی اقدام به اطفای به موقع آتش کردند و خوشبختانه خسارت جدی به جنگل‌ها وارد نشده است.
 
وی با بیان اینکه شاخ و برگ‌های خشک جنگلی شرایط را برای گسترش آتش با وزش باد گرم فراهم کرده است، گفت: متاسفانه عمده دلیل آتش سوزی در جنگل‌ها انسانی است و مردم با سهل انگاری چنین حوادثی را رقم می‌زنند.
 
قربانی لرد از مردم طبیعت دوست گیلان خواست در صورت مشاهده هرگونه دود و آتش در سطح عرصه‌های ملی با شماره گویای ۱۵۰۴ تماس بگیرند و یادآور شد: طی امروز و فردا وزش باد گرم ادامه خواهد داشتت لذا خانواده‌ها از روشن کردن آتش در جنگل‌ها جدا خودداری کنند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی