تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...
مدیر جهاد کشاورزی درمیان مطرح کرد:

ردیابی دام‌های بیمار با پلاک‌کوبی

مدیر جهاد کشاورزی درمیان گفت: امکان ردیابی کردن دام‌های بیمار و جلوگیری از نقل و انتقالات فیزیکی بیماری‌ها از مزایای پلاک‌کوبی دام سنگین است.

کد خبر: ۴۶۲۰۶
۰۹:۱۷ - ۰۵ دی ۱۳۹۸

ردیابی دام‌های بیمار با پلاک‌کوبی

دیدارنیوز ـ سیدمحسن نصیرائی اظهار کرد: پلاک‌کوبی دام سنگین با هدف جلوگیری از قاچاق دام و نقل و انتقالات غیر اصولی، غیر بهداشتی و فاقد مجوز دام از سال ۹۴ در این شهرستان اجرا شد.
 
مدیر جهاد کشاورزی درمیان بیان کرد: با آغاز طرح پلاک‌گذاری دام سنگین از ابتدای شروع این پروژه در شهرستان بیش از ۴۵۰۰ راس پلاک کوبی انجام شده است.
 
نصیرائی ادامه داد: باتوجه به اهمیت سلامت دام در شهرستان نیاز است تا شورا‌ها و دهیاران برای مشارکت دامداران در این طرح تلاش بیشتری کنند.
 
وی با بیان اینکه به دلیل همجواری این شهرستان با مرز و احتمال آلودگی دام‌های وارداتی به انواع بیماری‌ها، کنترل و پایش دام‌ها ضروری است، افزود: پلاک‌کوبی و بیمه اجباری دام سبک از سال ۹۸ شروع و تا کنون بیش از ۵۰۰۰ راس دام پلاک شده‌اند.
 
مدیر جهاد کشاورزی درمیان بیان کرد: طرح شماره‌گذاری و هویت دار شدن ماشین‌آلات خودگردان کشاورزی نیز شامل؛ تراکتور و کمباین در شهرستان درمیان با انجام بیش از ۹۵ درصد ماشین‌آلات حائز شرایط انجام پذیرفته است.
 
نصیرائی تصریح کرد: هدف از پلاک‌گذاری وسایط نقلیه کشاورزی، شناسنامه‌دار کردن تمامی خودرو‌های فعال کشاورزی با اهداف انتظامی، امنیتی و تولیدی بخش کشاورزی و ساماندهی نقل و انتقالات ماشین‌های کشاورزی است.
 
وی ادامه داد: کنترل تردد ماشین‌آلات کشاورزی در جاده‌ها، بیمه کردن وسائل نقلیه کشاورزی و سهولت در تحویل سوخت به ماشین‌آلات کشاورزی از دیگر مزایای این طرح است.
 
مدیر جهاد کشاورزی درمیان خاطرنشان کرد: طرح پلاک‌گذاری وسایط نقلیه کشاورزی آن دسته از ماشین‌آلات کشاورزی را شامل می‌شود که فاقد پلاک هستند.
 
نصیرائی تصریح کرد: تاکنون ۲۸۳ مورد پرونده متقاضی پلاک‌گذاری در شهرستان تشکیل شده که بیش از ۲۷۲ مورد تراکتور مورد بازدید ماموران راهنمایی و رانندگی قرار گرفته است و شماره‌گذاری و پلاک برای این تراکتور‌ها صادر شده است.
 
وی یادآور شد: این طرح همچنان ادامه دارد و تعداد محدودی از تراکتور‌ها که به دلایل نقص فنی شماره‌گذاری نشده، می‌توانند با رفع مشکل نسبت به شماره‌گذاری اقدام کنند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی