تیتر امروز

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!
به مناسبت ولادت با سعادت امیر‌المومنین

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!

سیزدهم رجب مزین است به ولادت مولی‌الموحدین علی بن ابیطالب و به همین مناسبت حسین جعفری پژوهشگر دینی، در یادداشتی اختصاصی، قطره‌ای از این دریا را وصف نموده است.
حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو
در «قسمت اول» از «دومین برنامه رکن سه» با «قربانعلی قائمی» مطرح شد

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو

در «دومین برنامه» از سری برنامه‌های «رکن سه» با قربانعلی قائمی، فعال سیاسی، شخصیت اجرایی و تشکیلاتی، جایگاه احزاب در جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دادیم. قسمت اول این گفت‌وگو را ببینید، بشنوید...
از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون
افاضات اضافه

از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون

خواندن روزنوشت‌های عوام‌الملک در هفته‌های متمادی نشان‌دهنده یک حقیقت بزرگ است، اینکه اگر عصر ابراهیم نبود قطعا این استعداد شگرف جناب عوام‌الملک به منصه ظهور نمی‌رسید. قلمش مستدام.
معاون معماری و شهرسازی شهردار ارومیه خبر داد:

اجرای طرح دوام و تاب آوری در محلات شهر ارومیه

قائم مقام شهردار ارومیه با بیان اینکه رویکرد اصلی در تاب آوری شهر‌ها، طراحی با آسیب پذیری کمتر و انعطاف پذیری بیشتر برای شهر‌ها بعد از حوادث است، از اجرای طرح دوام در محلات شهر ارومیه خبرداد.

کد خبر: ۴۵۹۹۰
۱۱:۰۰ - ۰۳ دی ۱۳۹۸

اجرای طرح دوام و تاب آوری در محلات شهر ارومیه

دیدارنیوز ـ غلامرضا عدل دوست امروز ۳ دی ماه در نشستی با خبرنگاران با بیان اینکه کشور ایران جزو ۱۰ کشور حادثه خیز جهان با توجه به شرایط جغرافیایی و اقلیمی حاکم برآن است، بیان کرد: از ۴۱ نوع حادثه طبیعی در جهان، ۳۱ حادثه در کشور ما روی می‌دهد که از این میان سیل و زلزله بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.
 
وی با بیان اینکه کشور ما یک کشور زلزله خیز است، بیان کرد: کشورمان بر روی خط زلزله جهانی واقع شده است و بر اساس آمار‌ها طی صد سال گذشته، ۳ هزارو ۵۰۰ زلزله در ایران روی داده است و در واقع در هر بازه زمانی ۱۰ تا ۱۲ سال یک زلزله به بزرگی بیش از ۶ ریشتر به وقوع پیوسته است.
 
عدل دوست گفت: فوتی‌های ناشی از زلزله ۶ درصد کل تلفات جهان است که این به این معنا است که جمیعت زیادی از مردم ما بر روی گسل زلزله زندگی می‌کنند.
 
وی بیان کرد: این آمار این را نشان می‌دهد که شهر‌های ما در برابر زلزله آسیب پذیر است و در این خصوص علاوه بر استحکام سازها، بنا‌ها و احداث ساختمان‌ها برابر ضوابط با رعایت مقررات و استاندارد‌های لازم، رعایت اصول ایمنی در داخل ساختمان از اهمیت برخوردار است.
 
معاون معماری و شهرسازی شهردار ارومیه با بیان اینکه طی سال‌های اخیر مقوله تاب آوری شهر‌ها در توسعه پایدارشهر‌ها مطرح شده است، اظهار کرد: رویکرد اصلی در تاب آوری شهرها، طراحی با آسیب پذیری کمتر و انعطاف پذیری بیشتر برای شهر‌ها بعد از حوادث است و اینکه شهر‌ها پس از حادثه به زیست خود ادامه دهد.
 
وی با بیان اینکه در مقوله تاب آوری شهر‌ها یک سری وظایفی بر عهده مدیریت شهری است، بیان کرد: ساماندهی، هماهنگی و تخصیص بودجه سالانه، به روز رسانی اطلاعات، آموزش و آگاهی شهروندان و نظارت و هدایت بر ساخت و ساز‌ها در مناطق ایمن و رعایت مقررات مربوطه، انتقال کاربری جذاب جمیعتی به مناطق امن از جمله وظایف شهرداری است.
 
قائم مقام شهردار ارومیه با اشاره به فعالیت‌های شهرداری ارومیه در این راستا، اظهار کرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی در مدارس با هدف آگاه سازی و آمادگی دانش آموزان درخصوص تخلیه اضطراری، برگزاری طرح دوام طرح واکنش اضطراری محلات در برابر حوادث در فرهنگسرا‌های سطح شهر، اجرای رزمایش پدافند غیر عامل در خصوص آمادگی نیرو‌های شهرداری در مقابله با حوادث، بررسی، مطالعه و شناسایی و آمادگی اماکن اسکان اضطراری جهت اسکان مردم در هنگام زلزله برای اسکان اضطراری در زمان حادثه از جمله اقدامات است.
 
وی ادامه داد: امید است که هیچ وقت حادثه‌ای در شهر روی ندهد، ولی در صورت بروز حادثه نیرو‌های شهرداری ارومیه در اماده باش کامل است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی