تیتر امروز

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!
به مناسبت ولادت با سعادت امیر‌المومنین

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!

سیزدهم رجب مزین است به ولادت مولی‌الموحدین علی بن ابیطالب و به همین مناسبت حسین جعفری پژوهشگر دینی، در یادداشتی اختصاصی، قطره‌ای از این دریا را وصف نموده است.
حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو
در «قسمت اول» از «دومین برنامه رکن سه» با «قربانعلی قائمی» مطرح شد

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو

در «دومین برنامه» از سری برنامه‌های «رکن سه» با قربانعلی قائمی، فعال سیاسی، شخصیت اجرایی و تشکیلاتی، جایگاه احزاب در جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دادیم. قسمت اول این گفت‌وگو را ببینید، بشنوید...
از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون
افاضات اضافه

از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون

خواندن روزنوشت‌های عوام‌الملک در هفته‌های متمادی نشان‌دهنده یک حقیقت بزرگ است، اینکه اگر عصر ابراهیم نبود قطعا این استعداد شگرف جناب عوام‌الملک به منصه ظهور نمی‌رسید. قلمش مستدام.
استاندار فارس:

کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی احیای تالاب‌ها را تسریع می‌کند

استاندار فارس با بیان اینکه تنها رها سازی و تخصیص حق‌آبه منجر به احیای تالاب‌ها نمی‌شود، گفت: کاهش ۱۰ درصدی مصرف آب در بخش کشاورزی عاملی است که روند احیای تالاب‌ها را سرعت می‌دهد.

کد خبر: ۴۵۹۸۰
۱۰:۳۰ - ۰۳ دی ۱۳۹۸

کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی احیای تالاب‌ها را تسریع می‌کند

دیدارنیوز ـ دکتر عنایت‌الله رحیمی عصر دوشنبه دوم دیماه در جلسه ستاد احیای تالاب‌های استان فارس با اشاره به رها سازی حق‌آبه تالاب بختگان در آذرماه امسال، اضافه کرد: این اقدام با همراهی دستگاه‌های اجرایی مربوطه در زمان مناسبی که کشاورزان نیاز کمتری به آب داشتند انجام شد.
 
وی از آنچه خویشتنداری اهالی و کشاورزان می‌نامید، قدردانی و ابراز امیدواری کرد که با بارش‌های مناسب امسال زمینه رها سازی بخش دیگری از حق‌آبه بختگان فراهم شود.
 
رحیمی خاطرنشان کرد: با اتمام مراحل ساخت و بهره برداری از سد نرگسی بخش‌های درخور توجهی از حق‌آبه تالاب‌های استان تامین خواهد شد.
 
نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید براینکه اجرایی شدن برنامه ریزی در راستای سازگاری با کم آبی باید به امری مستمر در استان تبدیل شود، لزوم اجرایی شدن برنامه‌های سازگاری با کم آبی در مناطق حاشیه‌ای و همجوار با تالاب‌ها را یادآور و متذکر شد: ارائه تسهیلات در این بخش بر سرعت احیای تالاب‌های استان می‌افزاید.
 
وی در خصوص برنامه‌های احیای تالاب‌ها نیز خاطرنشان کرد: کشت کم آب بر و ارایه تسهیلات برای ایجاد تنوع شغلی از برنامه‌هایی است که در مجموع سبب ایجاد علاقه به احیای تالاب‌ها خواهد شد.
 
استاندار فارس با تاکید بر اینکه آزادسازی حق‌آبه به تنهایی سبب احیای تالاب‌ها نخواهد شد، افزود: اگر مصرف آب در بخش کشاورزی ١٠ درصد کاهش یابد روند احیای تالاب‌ها در فارس سرعت بیشتری می‌گیرد. این ۱۰ درصد در قالب تناسب کشت و فصل، تناسب تحقیقات و روش‌های جدید در زمینه آبیاری و... محقق می‌شود.
 
رحیمی تاکید کرد که شهرستان‌های نی ریز، ارسنجان، خرامه، شیراز و مرودشت از اثرات منفی و مثبت خشکی یا احیای تالاب‌ها و اقدامات مطرح شده در حوزه کشاورزی متاثر شده و تولیدات اقتصادی به ویژه محصولات کشاورزی با بهبود قابل توجه‌ای رو به رو خواهد شد.
 
وی فعالیت سازمان‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد در حوزه محیط زیست را اثر بخش توصیف و اضافه کرد: اگر بخشی از اعتبارات احیای تالاب‌ها در اختیار سمن‌ها قرار گیرد، شاهد تحولات موثری در اقدامات خُرد خواهیم بود؛ تصمیم‌گیری‌های کلان‌به تنهایی و بی توجه به اقدامات و تصمیمات جزیی و خُرد، اثر گذار نیست.
 
استاندار فارس همچنین تاکید کرد: توجه به احیای تالاب‌ها و تخصیص اعتبار به این مهم یکی از درخواست‌های مدیریت ارشد استان از رئیس جمهور در سفر قریب الوقوع دکتر روحانی به شیراز خواهد بود.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی