رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه این استان یکی از قطب‌های تولید کشمش ایران است، گفت: کشمش رتبه سوم بیشترین صادرات غیرنفتی را دارد.

کد خبر: ۴۴۲۰۸
۱۰:۲۰ - ۱۷ آذر ۱۳۹۸

کشمش رتبه سوم صادرات غیرنفتی را دارد

دیدارنیوز ـ اکبر فتحی شامگاه روز شنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی که در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد اظهار داشت: ۱۸ هزار هکتار سطح زیر کشت انگور در استان وجود دارد.
 
وی با اشاره به اینکه حدود ۱۷۰ هزار تن کشمش از این استان به خارج صادر می‌شود، ادامه داد: عمده این محصول از سایر استان‌ها تامین می‌شود. رفع مشکلات زنجیره تامین محصولات کشاورزی به ویژه کشمش از مرحله تامین نهاده تا سر سفره‌های مردم از برنامه‌های این سازمان است.
 
فتحی با تاکید بر اینکه در این استان ۴۵ واحد کارخانه سبزه پاک کنی وجود دارد، گفت: باید روی صنایع تبدیلی کار کنیم، خام فروشی به نفع تولید کنندگان نیست. کشور ما در صادرات کشمش حرفی برای گفتن دارد و پس از صادرات فرش و پسته، کشمش در رده سوم صادرات غیرنفتی قرار دارد.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۵۰ تا ۶۰ هزار تن کشمش در استان تولید می‌شود، گفت: کسانی که بتوانند در تشکیل زنجیره‌های تامین کمک کند از آنان استقبال می‌شود. هم اکنون که ۹۰ درصد انگور تولیدی بی دانه بوده و بقیه بادانه است که برای مصارف تازه خوری و تهیه سرکه مصرف می‌شود.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم