گزارش استاندار از آخرین وضعیت پروژه‌های مهم راهی البرز:

استاندار البرز گفت: در پروژه همت پیمانکار قول داده دو لاین پروژه منهای تونل جنوبی را تا بهمن ماه به بهره برداری برساند.

کد خبر: ۴۳۸۹۸
۱۳:۵۹ - ۱۳ آذر ۱۳۹۸

قطار هشتگرد به زودی روی ریل می‌رود/همت در انتهای راه

دیدارنیوز ـ عزیزاله شهبازی امروز چهارشنبه ۱۳ آذرماه در حاشیه بازدید از پروژه‌های راهی استان اظهار کرد: علی رغم اینکه برای تامین اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل پروژه‌های عمرانی استان با مشکلات زیادی مواجه هستیم، ولی اجازه نمی‌دهیم این مشکلات مانع از تحقق اهداف پیش بینی شده در این حوزه شود.
 
وی با تاکید بر اینکه میانگین تردد در محور‌های مواصلاتی البرز بیش از سه برابر میانگین کشوری است؛ ادامه داد: عمده پروژه‌هایی که از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر در امید در استان در حال اجراست مربوط به راه‌ها است.
 
وی توضیح داد: پروژه اتوبان شهید همت، آزادراه تهران- شمال و قطار برقی هشتگرد-کرج بخشی از این پروژه‌ها هستند.
 
شهبازی افزود: برای پروژه قطار برقی هشتگرد-کرج در فاصله زمانی سه ماه بیش از ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته که این تخصیص از زمان آغاز آن بی نظیر بوده است.
 
این مسئول افزود: با حضور مقامات کشوری به زودی شاهد افتتاح پروژه قطار برقی کرج - هشتگرد و اتوبان شهید همت هستیم.
 
وی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه آزادراه آبیک -چرمشهر اظهار کرد: این پروژه در مراحل پایانی قرار دارد و تنها ۹ کیلومتر از آن در محدوده تالاب صالحیه باقی مانده که پیش بینی می‌شود با سرعت فعلی این پروژه در اوایل سال ۹۹ زیر بار ترافیک برود.
 
وی با بیان اینکه در پروژه هشتگرد به طالقان نیز چهار پیمانکار به طور همزمان مشغول کار هستند؛ گفت: قرار بود این پروژه در تابستان به بهره برداری برسد، ولی به خاطر افزایش ایمنی و اعمال پیوست‌های زیست محیطی به تاخیر افتاده است.
 
شهبازی ادامه داد: پیوست زیست محیطی این پروژه مجددا مورد ارزیابی قرار گرفته و وضعیت ساختار‌های ایمنی آن نیز به میزان قابل توجهی افزایش داشته است.
 
وی گفت: تا کنون ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این پروژه تخصیص یافته و در صورت نیاز این اعتبار افزایش می‌یابد.
 
استاندار البرز توضیح داد: در پروژه همت هم پیمانکار قول داده دو لاین پروژه منهای تونل جنوبی را تا بهمن ماه به بهره برداری برساند.
 
وی اضافه کرد: در بحث جذب اعتبارات عمرانی مشکلی نداریم و بخشی از اسنادی که در سال‌های گذشته باقی مانده و برگشت خورده بود امسال جذب شده است.
 
وی توضیح داد: اعتبارات عمرانی البرز در سال ۹۸ در مقایسه با ادوار گذشته ۱۵درصد رشد داشتیم و برای سال ۹۹ هم نسبت به متوسط کشوری هفت درصد رشد داشته ایم.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم