مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی خبر داد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: تکمیل خانه فرهنگ بیرجند نیاز به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار دارد که استانداری خراسان جنوبی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قول‌هایی برای تکمیل آن داده‌اند.

کد خبر: ۴۳۸۹۶
۱۳:۵۵ - ۱۳ آذر ۱۳۹۸

تکمیل خانه فرهنگ بیرجند نیازمند بیش از یک میلیارد تومان اعتبار

دیدارنیوز ـ ناصر نبی‌زاده، امروز چهارشنبه ۱۳ آذر، در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه آثار اساتید همزمان با افتتاح نگارخانه استاد مهدی اسماعیلی مود با اشاره به نقش هنر در اشاعه فرهنگ رضوی اظهار کرد: فرهنگ و معارف رضوی سرشاراز غنای الهی و علمی است و بیان این معارف به شیوه زیبا و به شکل مناسب مسیری است که هنرمندان پیمودند و بهترین آن‌ها هنرمندان خوشنویس هستند.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: هنرمندان خوشنویس توانسته‌اند کلام معصومین (ع)، معارف دینی و کلام امام رضا (ع) را زیبا به تصویر کشانده و تدوین کنند و در مقابل دید همگان قرار دهند.
 
وی ادامه داد: مطمئنا این کلام غنی و پر بار معصومین (ع) به شکلی زیبا در دل و جان مردم می‌نشیند و تاثیر خود را دارد.
 
نبی زاده یادآور شد: نمایشگاه آثار برگزیده جشنواره ملی رضوی که در نگارخانه شهرداری بیرجند با حضور اساتید کشوری و استانی افتتاح شده است یکی از دو تا نمایشگاه جنبی خوشنویسی رضوی است.
 
وی با بیان اینکه در این نمایشگاه آثار برگزیده جشنواره که مورد داوری قرار گرفته ارائه شده است، ادامه داد: به این جشنواره آثاری از اساتید خوشنویس سراسر کشور ارسال شده است که ۷۰ اثر آن از ۶۰ هنرمند به بخش نمایشگاهی راه پیدا کرد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: از میان ۷۰ اثر برگزیده شده ۲۶ اثر به صورت برجسته توسط داوران انتخاب شده است که در مراسم اختتامیه از آن‌ها تجلیل خواهدشد.
 
وی ادامه داد: نمایشگاه آثار برگزیده جشنواره ملی خوشنویسی اساتید کشوری از ۱۳ آذرماه به مدت یک هفته برای بازید علاقمندان در نگارخانه شهرداری بیرجند دایر است.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: امروز نگارخانه استاد مهدی اسماعیلی مود نیز افتتاح شد و به عنوان جزئی از خانه فرهنگ بیرجند از سال ۹۰ تا ۹۸ تکمیل شده است.
 
نبی زاده یادآور شد: برای ساخت نگارخانه ۲۰۰ میلیون تومان و برای تجهیز آن براساس استاندارد‌ها نیز ۵۰ میلیون تومان هزینه شده است که امیدواریم محل مناسبی برای نمایش آثار هنرمندان باشد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم