مدیرعامل انجمن راهنمایان گردشگری استان:

مدیرعامل انجمن راهنمایان گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: میانگین اقامت گردشگران خارجی را در استان از نیم روز به یک و نیم روز رساندیم.

کد خبر: ۴۳۸۴۵
۱۰:۴۷ - ۱۳ آذر ۱۳۹۸

میانگین اقامت گردشگران خارجی در کهگیلویه و بویراحمد به ۱.۵ روز رسید

دیدارنیوز ـ احمد پهلوانی افزود: تمام تلاش ما اینست که ظرفیت‌های متعدد طبیعی، تاریخی و فرهنگی استان را به گردشگران و توریست‌ها معرفی کنیم.
 
وی اظهارکرد: حدود ۴ سال است که فعالیت ما بیشتر و چشمگیر شده و در جهت معرفی و راهنمایی گردشگران داخلی و خارجی تلاش می‌کنیم.
 
مدیرعامل انجمن راهنمایان گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در دو سال اخیر میانگین اقامت توریست‌های خارجی را در استان کهگیلویه و بویراحمد از نیم روز به یک و نیم روز برسانیم که به جهت معرفی استان در داخل و خارج از کشور بخصوص کشور‌های اروپایی بوده است.
 
پهلوانی تصریح کرد: هم اکنون بیش از ۲۰ راهنمای گردشگری دارای کارت شناسایی و آموزش دیده در استان داریم. راهنمایان گردشگری نیاز به آموزش دارند که متاسفانه آموزش خیلی گران است که از توان این قشر خارج است و نیاز به حمایت و کمک مسئولان داریم.
 
وی ادامه داد: در صورتی که نسبت به رفع مشکلات این قشر اقدام کشور می‌توانیم فعالیت این انجمن را افزایش دهیم.
 
مدیرعامل انجمن راهنمایان گردشگری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: یکی از مشکلات اعضای این انجمن بیمه نبودن اعضاست و از نظر سازمان تامین اجتماعی تاکنون راهنمایان گردشگری بعنوان شغل محسوب نشده است.
 
پهلوانی تاکید کرد: شمال استان جاذبه‌های طبیعی و در جنوب استان جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی داریم که در حال معرفی ظرفیت‌ها و مناطق در دسترس و دارای زیرساخت هستیم.
 
وی بیان کرد: همزمان در حال مسیر یابی و جاذبه یابی در سطح استان با تعریف زیرساخت معین هستیم.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم