News Image Lead

رئیس سازمان مدیریت و بودجه خراسان جنوبی گفت: از سال ۹۷ از محل قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری مبلغ 2300 میلیارد ریال به 1550 طرح در مناطق روستایی و عشایری استان، تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است.

کد خبر: ۳۷۹۸۳
۰۹:۵۲ - ۱۸ مهر ۱۳۹۸
 

دیدارنیوز ـ مجید پورعیسی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در حوزه اشتغال چه تسهیلاتی پرداخت شده است، اظهارکرد: یکی از اقداماتی که در حال حاضر در حوزه اشتغال روستایی انجام می‌گیرد، قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی است.

رئیس سازمان مدیریت و بودجه خراسان جنوبی بیان کرد: در این طرح تسهیلات ارزان قیمت در رسته‌های کسب و کاری اولویت‌دار به متقاضیان تا سقف ۱۵۰ میلیارد ریال بسته به نوع طرح پرداخت می‌شود.

پورعیسی ادامه داد: یکی از برنامه‌های اشتغالزایی، برنامه تولید و اشتغال استان موضوع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ است که در هفت حوزه گردشگری، سیاست فعال بازار کار، فعالیت‌های دانش بنیان، بازآفرینی شهری، بخش کشاورزی، صنعت و معدن، فرهنگ و هنر برنامه‌هایی را برای ایجاد اشتغال تدوین کرده است.

وی افزود: منابع مالی اجرایی این برنامه‌ها شامل؛ تسهیلات بانکی، یارانه تسهیلات و  کمک‌های بلاعوض دولت است و انتظار می‌رود در صورت تخصیص و جذب کامل منابع پیش‌بینی شده حدود ۲۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شود.

رئیس سازمان مدیریت و بودجه خراسان جنوبی اظهار کرد: در کنار این برنامه، طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایر وجود دارد که با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در استان در حال اجراست.

پورعیسی ادامه داد: منابع مالی حمایت از این برنامه به صورت ارزان قیمت بوده و کسب و کارهای واجد شرایط در مناطق هدف اجرای طرح(مناطق روستایی و عشایری) پرداخت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در کنار این برنامه‌ها بحث اشتغال دستگاه‌های حمایتی برای افراد تحت پوشش نهادهای بهزیستی و کمیته امداد نیز وجود دارد که منابعی به صورت قرض‌الحسنه برای اشتغالزایی پرداخت می‌شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم