معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: غذای سالم و بهداشتی و مبتنی بر فرهنگ بومی در جذب گردشگر بسیار تأثیرگذار است.

کد خبر: ۳۷۹۴۴
۱۴:۳۹ - ۱۷ مهر ۱۳۹۸

رونق گردشگری با غذای سالم و بومی

دیدارنیوز ـ مشیرالحق عابدی امروز ۱۷ مهرماه، در مراسم گرامیداشت روز ملی دامپزشکی اظهار کرد: ۳۳۱ کیلومتر مرز مشترک خراسان‌جنوبی با افغانستان می‌تواند در حوزه صادرات مزیت‌های خوبی به همراه داشته باشد.
 
وی افزود: اگر چه در صورت عدم مراقبت این مرز مشترک می‌تواند تهدیدات زیستی و خساراتی به همراه داشته باشد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: اگر برای تهدیدات زیستی تمهیداتی اندیشیده نشود، این امر می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد.
 
عابدی با بیان اینکه از عمده تهدیدات این موضوع تهدیدات بیوتروریسم است، تصریح کرد: در برخی از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام، تلاش فعالان حوزه دامپزشکی و تعهد آنان موجب شد که خراسان‌جنوبی، نام استان پاک را به خود بگیرد.
 
وی با بیان اینکه غذای سالم و بهداشتی و مبتنی بر فرهنگ بومی در جذب گردشگر بسیار تأثیرگذار است، یادآور شد: دامپزشکی در زمینه رونق گردشگری در خراسان جنوبی و تقویت بنیان‌های اقتصادی از این طریق نیز بسیار موثر است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در زمینه واردات دام نیز با پست‌های قرنطینه دائمی باید سلامت دام وارداتی و گوشت حاصل از آن را تأمین کرد، اظهارکرد: همواره انجام وظایف محوله توسط سازمان دامپزشکی از بسیاری از هزینه‌های بعدی در زمینه درمان بیماری‌های احتمالی جلوگیری کرده است.
 
هیچ موردی از تب کریمه کنگو در خراسان‌جنوبی مشاهده نشد
 
کامبیز مهدی‌زاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز اظهار کرد: قاچاق دام آلوده می‌تواند در حوزه سلامت بسیار آسیب‌زا باشد که با همکاری دستگاه‌های متولی این مسئله در خراسان جنوبی کنترل شده است.
 
وی با بیان اینکه نیمی از عوامل بیماری‌زا بین انسان و دام مشترک است، افزود: باید به مردم و دامداران در حوزه بیماری‌های مشترک بین انسان و دام اطلاعات کافی دهیم تا خودمراقبتی داشته باشند.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه طی سال گذشته، هیچ موردی از تب کریمه کنگو در خراسان‌جنوبی نداشتیم، خاطرنشان کرد: در سال ۹۷ هشت مورد مرگ ناشی از تب کریمه کنگو و ۸۴ مورد ابتلاء به این بیماری در کشور داشتیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم