تیتر امروز

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است
گفت‌وگو با یک روان‌درمانگر و فعال سیاسی

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است

جامعه ایران از پس بحران‌های شدید سیاسی و اقتصادی و اجتماعی مملو از جان‌های ملول و روان‌های زخم خورده است. ریشه‌های این وضعیت و راه‌های التیام آن موضوع گفتگو با دکتر علی نیک جو روانپزشک و فعال...

مجریان نماز جمعه به جناح‌های سیاسی وابسته نباشند

News Image Lead

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه‌جمعه استان سمنان گفت: مجریان نماز جمعه در استان سمنان براساس رسالت‌های معنوی تعریف شده به جناح‌های سیاسی و احزاب وابسته نباشند.

کد خبر: ۳۵۶۰۸
۱۲:۲۷ - ۲۸ شهريور ۱۳۹۸
 

دیدارنیوز ـ محمد حسن پیرچه روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۴۵ مجری نماز جمعه در سمنان فعالیت دارند که با برگزاری دوره‌های آموزشی در برگزاری هرچه باشکوه‌تر این آیین عبادی و سیاسی در استان تلاش می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: مجریان نماز جمعه باید به این رویکرد مهم توجه داشته باشند که در آیین معنوی نماز جمعه اقشار جامعه با نگرش‌های متفاوت حضور می‌یابند و بخش قابل توجهی از شهروندان برای بهره‌مندی معنوی بدون توجه به گرایش سیاسی مسئولان در مصلاها حضور دارند.

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه‌جمعه استان سمنان ادامه داد: رویکردهای مجریان نماز جمعه نقش غیرقابل انکاری در حضور باشکوه اقشار مردم به خصوص نوجوانان و جوانان در مصلاها برای شرکت در آیین نماز جمعه دارد.

پیرچه اضافه کرد: مجریان نماز جمعه باید توجه داشته باشند که در اعلام برنامه‌ها و منویات شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه ادبیاتی را تلفظ نکنند که باعث رنج و ناراحتی اقشار جامعه شود.

وی تصریح کرد: این افراد باید مطالعه مستمر نسبت به مسایل روز جامعه داشته باشند و با رویکردهای جناحی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آگاه باشند.

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه‌جمعه استان سمنان گفت: وابستگی‌های جناحی در آیین سیاسی و عبادی نماز جمعه معنا ندارد و توجه به منویات رهبر معظم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی باید ملاک کار باشد.

نماز جمعه در ۱۹ نقطه استان سمنان برگزار می شود.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر