معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:
News Image Lead

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تلاش دولت، جلوگیری تعطیلی پروژه‌ها حتی در تنگنای مالی است.

کد خبر: ۳۵۵۶۹
۰۹:۱۷ - ۲۸ شهريور ۱۳۹۸

دیدارنیوز ـ خیرالله خادمی در جریان بازدید از پروژه‌های راهسازی دو محور زنجان - بیجار و زنجان – دندی، اظهار کرد: کشور با تنگنای مالی مواجه است اما رویکرد دولت در این شرایط جلوگیری از تعطیلی پروژه‌ها است.

این مسئول به اولویت‌بندی پروژه‌ها تاکید کرد و افزود: باید از طولانی شدن پروژه‌ها جلوگیری کرد؛ چراکه فصل کاری نیز محدود است و باید تا پایان فصل کاری تکمیل شوند.

مدیرعامل شرکت ساخت زیربناهای وزارت راه و شهرسازی در مورد ارائه قیر، یادآور شد: تحویل قیر آغاز شده است و به پیمانکاران راه‌ها تحویل داده می‌شود و این اقدام سرعت پروژه‌ها را جلو می‌اندازد.

این مسئول با اشاره به اینکه خطوط ریلی تا مرز بازرگان پیش می‌رود، عنوان کرد: راه‌آهن میانه به تبریز در کریدور اصلی قرار دارد و این محور دسترسی به مرز بازرگان را افزایش می‌دهد.

وی توسعه مسیر ریلی تهران – زنجان - تبریز را تحولی در حوزه راه دانست و گفت: در این زمینه چهار خطه کردن محورهای پیش‌بینی شده و دو خطه کردن زنجان - قزوین در دستور کار قرار دارد.

خادمی با بیان اینکه مسیر ریلی سنندج محور مهم در غرب کشور است، عنوان کرد: تلاش می‌شود تا دو سال آینده این محور در شاخه کردستان به بهره‌برداری برسد و تا یک ماه آینده کمیته جانمایی مسیر و ایستگاه‌ها تشکیل و مطالعات آن انجام خواهد شد.

فرماندار شهرستان ایجرود نیز اظهار کرد: جاده زنجان - ایجرود یک مسیر دارای اهمیت است و از آنجایی که راه یکی از محورهای توسعه محسوب می‌شود، می‌تواند در رونق اقتصادی نیز تاثیرگذار باشد.

بای‌الله فتحی با بیان اینکه فصل کاری در استان زنجان و شهرستان ایجرود محدود است، عنوان کرد: باید سریع‌تر پروژه‌های این مسیر آماده شود.

وی همچنین افزود: با توجه به کارخانه‌های متعدد در این شهرستان باید باراندازهای راه‌آهن در نظر گرفته شود.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم