News Image Lead

استاندار خراسان جنوبی گفت: در سال‌های اخیر به دلیل کمبود منابع آبی، مناطق شرقی کشور با چالش مواجه شده‌اند که امید می‌رود با اجرای طرح انتقال آب این مشکل برطرف شود.

کد خبر: ۳۴۸۶۴
۱۴:۰۵ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۸

دیدارنیوز ـ به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، محمدصادق معتمدیان در نشست مشترک استانداران استان‌های شرق کشور با مدیران وزارت نیرو که با موضوع بررسی طرح انتقال آب از سواحل چابهار در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در سال‌های اخیر به دلیل کمبود منابع آبی، مناطق شرقی کشور با چالش مواجه شده‌اند و بیش از دو دهه است که مردم خراسان جنوبی با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بحث تامین آب خراسان جنوبی از سال‌های گذشته مطرح بوده است، افزود: در این مدت موضوع تدوین سند سازگاری با شرایط کم آبی را دنبال کردیم که با پیگیری‌های مدیران استانی و همکاری وزارت نیرو تدوین و در قالب آن، همدلی خوبی میان دستگاه‌های متولی حوزه آب ایجاد شده است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه بیش از 91 درصد منابع آبی این استان در بخش کشاورزی مصرف می‌شود، ادامه داد: علی رغم شرایط اقلیمی خشک و کمبود منابع آبی، در بحث کشت گلخانه‌ای و سیستم‌های نوین آبیاری در شرایط قابل قبولی قرار نداریم، لذا با تصویب «سند سازگاری با شرایط کم آبی» یکی از اولویت‌های ما حوزه کشاورزی خواهد بود.

معتمدیان با اشاره به اینکه نیاز آبی خراسان جنوبی 217 میلیون مترمکعب است، خاطرنشان کرد: در افق سال 1425 بر اساس مطالعات انجام گرفته در خوش بینانه ترین شرایط حدود 59 میلیون مترمکعب آب موجودی استان خواهد بود و حدود 100 میلیون متر مکعب نیز با اجرای سند سازگاری با شرایط کم آبی تامین می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد: با اجرای طرح انتقال آب از سواحل چابهار به شرق کشور زمینه همکاری و هم افزایی در سایر موضوعات توسعه‌ای خراسان جنوبی فراهم شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم