استاندار یزد در آئین رونمایی از سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده گفت: با اجرای این سند از این پس از موازی کاری‌ها و تکرار بسیاری از امور در استان جلوگیری و فعالیت‌ها نیز در یک مسیر قرار می‌گیرد.

کد خبر: ۳۳۱۶۳
۰۹:۳۴ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۸

رو نمایی از سند «ارتقای وضعیت زنان و خانواده» در یزد

دیدارنیوز ـ محمد علی طالبی افزود: برنامه‌های زیادی در استان توسط دستگاه‌های مختلف اجرا می‌شود و به صورت آزمایشی هم برخی از برنامه‌ها در سطح ملی اجرا خواهد شد.
 
وی ادامه داد: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده، نقشه راه خانواده است، همگرایی و همراهی متولیان موضوع خانواده را تحکیم و از پراکنده‌کاری جلوگیری می‌کند، فضای خوب و مفیدی را هم به منظور اهتمام خانواده بوجود می‌آورد.
 
استاندار یزد با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر گفت: به برکت خون شهیدان، همه خدمتگذاران انقلاب در جهت خدمت به مردم کوشا و موفق هستند.
 
طالبی با قدردانی از مجموعه اداره کل بانوان و خانواده استانداری و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری در برگزاری این مراسم، تاکید کرد: این مراسم‌ها نقش مهمی در معرفی تقید و تعهد خانواده‌های یزدی نسبت به سنت‌های حسنه چه از لحاظ مذهبی و چه سنتی دارد.
 
وی ادامه داد: همین نگاه باعث شده است تا برنامه‌های مرتبط با خانواده در استان اجرا شود، نهاد‌های مرکزی کمال همکاری را با مجموعه استان داشته باشند و اعتماد بیشتری را در سازمان‌های مرکزی پیدا کرده‌ایم.
 
استاندار یزد اظهارداشت: البته کار اساسی به عهده مردم و خانواده‌ها و سازمان‌های غیردولتی است، امیدواریم همه همراهی کنند تا موضوع خانواده به عنوان تحول بنیادین در کشور به عنوان یک طرح آزمایشی اجرا شود همچنانکه برخی از این برنامه‌ها در حال انجام است.
 
همچنین مدیرکل بانوان و خانواده استانداری یزد گفت: تاب‌آوری و تحمل سختی‌ها موضوعی است که در صدر برنامه‌های این اداره کل قرار دارد و در حال اجرای برنامه‌هایی هستیم که در حوزه تاب آوری و تحمل در برابر هجمه ها، تحمل جامعه و بویژه خانواده را بالا ببریم.
 
فاطمه دانش یزدی افرود: خانواده و رسانه‌ها در این ارتباط نقش مهمی دارند تا در جامعه فرهنگ سازی شود و با رونمایی از سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده از موازی کاری امور جلوگیری خواهد شد.
 
وی ادامه داد: این سند در هفت محور و به صورت نقشه محوری خواهد بود و یکی از اسناد بالا دستی در محور خانواده است که تمام سیاست‌ها و برنامه‌های خانواده را برای دستگاه‌های اجرایی و خانواده و رسانه‌ها مشحص و معلوم کرده است.
 
مدیرکل بانوان و خانواده استانداری یزد اظهار داشت: برای اولین بار نیز لوگوی خانواده تهیه و رونمایی شد و برنامه‌های زیادی در این حوزه در حال اجراست که عمدتا با همکاری تشک‌لهای مردم نهاد مرتبط با نهاد خانواده و زنان است.
 
در این مراسم که جمعی از اقشار مختلف مردم و خانواده‌ها حضور داشتند سرود و تئاتر اجرا شد.
 
از یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت استان یزد در سرشماری عمومی نفوس و مسکن، ۴۹ درصد زن هستند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم