رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم گفت: فقدان ایمنی برخی بافت‌ها و ساختمان‌ها و مراکز خرید در قم، حادثه پلاسکو را تکرار می‌کند.

کد خبر: ۳۲۵۷۷
۱۳:۳۸ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

فقدان ایمنی در نقاطی از بافت شهری قم

دیدارنیوز ـ روح الله امراللهی در جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد: در حال حاضر بازارچه قم و مراکز خرید و بازار کهنه و نو و کاروانسرای داخل و بازار بازارچه حسین‌آباد وضعیت مناسبی از نظر ایمنی ندارند.
 
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم افزود: فقدان ایمنی برخی بافت‌ها و ساختمان‌ها و مراکز خرید در قم، حادثه پلاسکو را تکرار می‌کند.
 
وی اظهار کرد: مسئولیت ساماندهی برخی از این بافت‌ها با میراث فرهنگی است در حالی که در آن کسبه به نگهداری چوپ و الوار می‌پردازند و خطرات جدی، جان مردم را تهدید می‌کند.
 
امراللهی بیان کرد: باید شهرداری و شورای شهر به این محدوده‌ها ورود کنند و از مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی در مورد ایمنی این مراکز توضیح بخواهند.
 
وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات جدی در این مجموعه ها، وضعیت ایمنی برق است که خطر آتش سوزی به همراه دارد و کسی برای حل این مشکل هم قدمی برنمی دارد.
 
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد: در سطح قم نیز پاساژ‌ها و مراکز خرید ناایمن وجود دارد که در آن استاندارد‌های لازم رعایت نشده است.
 
وی تاکید کرد: فراموش نکنیم جان مردم مهم‌تر از هر موضوع دیگری است و با اینکه در مدت دو سال گذشته هشدار‌های لازم را داده ایم هنوز کاری جدی برای ایمنی این مراکز انجام نشده است.
 
محسن محرری عضو شورای اسلامی شهر قم نیز با اشاره به وضعیت ناایمن پارکینگ زائر تصریح کرد: این پارکینگ تنها یک راه دسترسی داشته و در شرایط بحرانی جای نگرانی دارد، زیرا به دلیل ارتفاع پایین، خودروی سنگین آتش نشانی نمی‌تواند وارد محدوده شود.
 
وی اظهار کرد:باید در جهت ارتقای ایمنی پارکینگ زائر، ردیف بودجه‌ای مشخص شود تا از شرایط بحرانی این مجموعه به راحتی عبور کنیم و پارکینگی ایمن در اختیار زائران قرار دهیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم