مدیر کل گمرک آستارا گفت: دروازه تجاری مشترک ایران و جمهوری آذربایجان با هدف رونق اقتصادی و کاهش هزینه‌های تجاری، در مرز این شهرستان راه اندازی می‌شود.

کد خبر: ۳۲۰۱۹
۱۴:۲۲ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸

دروازه تجاری ایران و آذربایجان در مرز آستارا راه اندازی می‌شود

دیدارنیوز ـ رسول امیدی افزود: ۷۰ درصد زیرساخت‌های دروازه تجاری مشترک ایران و آذربایجان آماده شده است و ظرف یک سال تحقق خواهد یافت.
 
وی بیان کرد: ایران به تازگی به عضویت اتحادیه اوراسیا درآمده است و مرز آستارا در تجارت آزاد ایران با کشور‌های عضو این اتحادیه، نقش ویژه‌ای خواهد داشت.
 
وی ادامه داد: گمرک بارانداز راه آهن آستارا با هشت نیروی انسانی در ساختمانی به مساحت ۱۰۰ متر مربع فعال شده، اما زیرساخت‌های حمل و نقل کالا در آن ناکافی است و پیمانکار طرح باید نسبت به تامین آن اقدام کند.
 
امیدی گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه بیش از ۱۰۰ هزار تن کالا از راه آهن آستارا صادر و وارد شده و حجم مبادلات تجاری از راه آهن با وجود تحریم، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد افزایش یافته است.
 
مدیر کل گمرک آستارا اظهار کرد: اداره کل گمرک آستارا در واردات و صادرات قطعی کالا، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، حمل و نقل داخلی و خارجی، صدور موافقت نامه تجارت بین المللی و برگ خروج خودرو، امور مسافری، مرجوعی، امانت‌های پستی و قضائی فعالیت می‌کند.
 
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد ایران است و سالانه نزدیک به ۸۰۰ هزار مسافر داخلی و خارجی از آن تردد می‌کنند.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم