تیتر امروز

پیکر رئیس‌جمهور شهید وارد قم شد/ تسلیت ایتالیا و حضور مقامات ترکیه و طالبان در مراسم تشییع
سقوط دردناک و غم‌انگیز بالگرد ابراهیم رئیسی در آذربایجان شرقی (بروزرسانی می‌شود)

پیکر رئیس‌جمهور شهید وارد قم شد/ تسلیت ایتالیا و حضور مقامات ترکیه و طالبان در مراسم تشییع

روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه، بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیرخارجه در آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و صبح روز دوشنبه رئیس جمعیت هلال احمر از پیدا شدن لاشه بالگرد...
واکنش مقامات خارجی به درگذشت ابراهیم رئیسی/ نخست وزیر لبنان: دیپلماتی برجسته و دوستی محترم را از دست دادیم
دیدارنیوز واکنش‌های جهانی به درگذشت رئیس جمهور را بررسی کرد؛ این قسمت دولت‌های جهان

واکنش مقامات خارجی به درگذشت ابراهیم رئیسی/ نخست وزیر لبنان: دیپلماتی برجسته و دوستی محترم را از دست دادیم

سانحه منجر به درگذشت حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، حسین امیرعبداللهیان و هیات همراه با واکنش گسترده مقامات رسمی کشور‌های دنیا همراه شد.

ایلام اتصال دهنده شبکه آزاد راه‌های کشور به عراق

استاندار ایلام گفت: ابرپروژه آزادراه پل زال - مورموری- دهلران- چیلات- نجف اشرف به طول ۱۲۶ کیلومتر ساخته می‌شود.

کد خبر: ۳۰۷۰۹
۱۰:۰۰ - ۰۸ مرداد ۱۳۹۸

ایلام حلقه اتصال شبکه آزاد راهی ایران به شبکه حمل و نقل عراق می‌شود

دیدارنیوز ـ «قاسم سلیمانی دشتکی» در حاشیه نشست پیگیری مصوبات سفر تیم اقتصادی به ایلام، اظهار کرد: آزادراه پل زال - مورموری- دهلران- چیلات- نجف اشرف به طول ۱۲۶ کیلومتر اتصال دهنده شبکه آزاد راه‌های کشور به شبکه حمل و نقل کشور عراق و شهر نجف است. 
 
وی ادامه داد: در تداوم سفر هیئت بلند پایه اقتصادی کشور به ایلام و اتخاذ تصمیمات مهمی مانند تشکیل کنسرسیومی متشکل از بانک‌های ملی، ملت، پارسیان و سپه به همراه سازمان برنامه و بودجه کشور درجهت تامین مالی آزاد راه مذکور مقرر شد معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت راه و شهرسازی با مساعدت سازمان برنامه و بودجه کشور، نسبت به پیگیری اخذ مجوز کمیسیون ماده ۲۳ قانون الحاق ۲ و ایجاد ردیف تملک دارایی‌های سرمایه‌ای متعاقب برسی و تایید توانمندی مالی سرمایه گذاران شرکت کننده در راستای آگهی فراخوان شناسایی و ارزیابی سرمایه گذاری و اجرا اقدام کند. 
 
وی تصریح کرد: در این نشست توافق شد ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه تامین مالی پروژه با سرمایه‌گذار منتخب از طریق مشارکت بانک‌ها و سایر منابع مالی و پولی کشور اقدام کند.
 
استاندار ایلام در ادامه با اشاره به اعلام بانک‌های ملی، ملت، پارسیان و سپه مبنی بر سرمایه گذاری در احداث پروژه مذکور هرکدام به میزان ۱۰ درصد و جمعا به میزان ۴۰ درصد از مبلغ برآورد کل سرمایه گذاری، گفت: مصوب شد کنسرسیومی متشکل از بانک‌های مذکو ر با مدیریت بانک ملی تشکیل و اقدامات لازم در این خصوص به عمل آید.
 
سلیمانی تصریح کرد: بر این اساس سرمایه گذار منتخب نیز عهده دار تامین ۳۰ درصد از مجموع هزینه‌های سرمایه‌گذاری آزاد راه و شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور نیز نسبت به تامین ۳۰ درصد دیگر از مجموع هزینه‌های سرمایه گذاری از محل ردیف اعتباری ایجاد شده در قانون بودجه سنواتی و یا سایر منابع مصوب اقدام خواهند کرد. 
 
سلیمانی دشتکی سپس با اشاره به این مهم که معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت راه و شهرسازی جهت اخذ مصوبه هیئت وزیران مجوز انعقاد قرارداد تامین مالی، اجرا، نگهداری و بهره برداری و انتقال آزادراه مذکور اقدام خواهند نمود، تصریح کرد: عملیات احداث آزادراه مذکور به لحاظ مشخصات فنی بایستی به گونه‌ای باشد که کلیه الزامات آزادراهی طراحی و اجرا در قالب استاندارد‌ها و دستورالعمل‌های ازادراهی رعایت شود. 
 
وی در پایان تاکید کرد: ارزیابی و تملک مسیر و مستحدثات موجود در حریم اجرایی طرح مذکور (هزینه جانبی پروژه من جمله بیمه، مالیات، هزینه‌های فنی و مهندسی در برآورد هزینه‌های آزاد راه توسط شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری آزاد راه مذکور-سرمایه گذار منتخب) منظور می‌گردد. 
 
نشست تامین مالی پروژه‌های زیربنایی استان از جمله آزادراه محور پل زال - مورموری- دهلران- چیلات که با حضور معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور، رئیس دیوان محاسبات کشور، معاون وزیر و مدیرعامل ساخت و توسعه زیربنا‌های کشور، معاون ساخت و توسعه آزاد راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور، مدیرکل سرمایه گذاری حوزه معاونت آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور، معاون صندوق توسعه ملی، مدیران عامل بانک‌های ملی، ملت، سپه، پارسیان و رفاه، شرکت پتروسامان زاگرس و مجموعه مسئولان استانی برگزار شد. 
 
در این نشست معاونین امور عمرانی و امور اقتصادی استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیران کل راه و شهرسازی و صمت، شهردار ایلام و تعدادی دیگر از مسئولان استانی استاندار ایلام را همراهی کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی