تیتر امروز

اکبر حسنی: بانک‌ها برای تسهیلات تولید هزار بهانه می‌تراشند/ می‌توانستم با پولم دلار بخرم
بررسی موانع تولید در گفت‌وگو با مدیر عامل آریا چوب نفیس آفرینش+ویدیو

اکبر حسنی: بانک‌ها برای تسهیلات تولید هزار بهانه می‌تراشند/ می‌توانستم با پولم دلار بخرم

موانع، مشکلات و کارشکنی‌های مسیر تولید از ثبت درخواست و اخذ پروانه تا وارد کردن سخت افزار و موضوع ترخیص آن در گمرکات ایران در گفت‌وگوی دیدار با یک کارآفرین.
گزینه‌های اصولگرا‌های تندرو برای حذف قالیباف
چه کسی رئیس مجلس دوازدهم خواهد شد؟ دیدار گزارش می‌دهد:

گزینه‌های اصولگرا‌های تندرو برای حذف قالیباف

محمدباقر قالیباف گرچه نفر اول انتخابات مجلس دوازدهم از تهران نشد، اما همچنان انتظار دارد که در مقام شیخ مکلای جریان اصولگرا، در جایگاه خود ابقا شود، گزینه‌های دیگری نیز برای ریاست بر مجلس مطرح...
آینده معماری؛ از دانشگاه تا کف بازار کار
دیدار نخستین برنامه از "پریسکوپ" را منتشر می‌کند

آینده معماری؛ از دانشگاه تا کف بازار کار

با توجه به طیف گسترده علاقه مندی‌ها در دهه‌های اخیر در زمینه‌های شغلی و به طبع سردرگمی و عدم آگاهی نسل نوجوان و جوان (نسل Z) نسبت به آینده، بازار کار، میزان درآمد، جایگاه شغلی و اجتماعی هر حرفه...

ایلام اتصال دهنده شبکه آزاد راه‌های کشور به عراق

استاندار ایلام گفت: ابرپروژه آزادراه پل زال - مورموری- دهلران- چیلات- نجف اشرف به طول ۱۲۶ کیلومتر ساخته می‌شود.

کد خبر: ۳۰۷۰۹
۱۰:۰۰ - ۰۸ مرداد ۱۳۹۸

ایلام حلقه اتصال شبکه آزاد راهی ایران به شبکه حمل و نقل عراق می‌شود

دیدارنیوز ـ «قاسم سلیمانی دشتکی» در حاشیه نشست پیگیری مصوبات سفر تیم اقتصادی به ایلام، اظهار کرد: آزادراه پل زال - مورموری- دهلران- چیلات- نجف اشرف به طول ۱۲۶ کیلومتر اتصال دهنده شبکه آزاد راه‌های کشور به شبکه حمل و نقل کشور عراق و شهر نجف است. 
 
وی ادامه داد: در تداوم سفر هیئت بلند پایه اقتصادی کشور به ایلام و اتخاذ تصمیمات مهمی مانند تشکیل کنسرسیومی متشکل از بانک‌های ملی، ملت، پارسیان و سپه به همراه سازمان برنامه و بودجه کشور درجهت تامین مالی آزاد راه مذکور مقرر شد معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت راه و شهرسازی با مساعدت سازمان برنامه و بودجه کشور، نسبت به پیگیری اخذ مجوز کمیسیون ماده ۲۳ قانون الحاق ۲ و ایجاد ردیف تملک دارایی‌های سرمایه‌ای متعاقب برسی و تایید توانمندی مالی سرمایه گذاران شرکت کننده در راستای آگهی فراخوان شناسایی و ارزیابی سرمایه گذاری و اجرا اقدام کند. 
 
وی تصریح کرد: در این نشست توافق شد ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه تامین مالی پروژه با سرمایه‌گذار منتخب از طریق مشارکت بانک‌ها و سایر منابع مالی و پولی کشور اقدام کند.
 
استاندار ایلام در ادامه با اشاره به اعلام بانک‌های ملی، ملت، پارسیان و سپه مبنی بر سرمایه گذاری در احداث پروژه مذکور هرکدام به میزان ۱۰ درصد و جمعا به میزان ۴۰ درصد از مبلغ برآورد کل سرمایه گذاری، گفت: مصوب شد کنسرسیومی متشکل از بانک‌های مذکو ر با مدیریت بانک ملی تشکیل و اقدامات لازم در این خصوص به عمل آید.
 
سلیمانی تصریح کرد: بر این اساس سرمایه گذار منتخب نیز عهده دار تامین ۳۰ درصد از مجموع هزینه‌های سرمایه‌گذاری آزاد راه و شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور نیز نسبت به تامین ۳۰ درصد دیگر از مجموع هزینه‌های سرمایه گذاری از محل ردیف اعتباری ایجاد شده در قانون بودجه سنواتی و یا سایر منابع مصوب اقدام خواهند کرد. 
 
سلیمانی دشتکی سپس با اشاره به این مهم که معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت راه و شهرسازی جهت اخذ مصوبه هیئت وزیران مجوز انعقاد قرارداد تامین مالی، اجرا، نگهداری و بهره برداری و انتقال آزادراه مذکور اقدام خواهند نمود، تصریح کرد: عملیات احداث آزادراه مذکور به لحاظ مشخصات فنی بایستی به گونه‌ای باشد که کلیه الزامات آزادراهی طراحی و اجرا در قالب استاندارد‌ها و دستورالعمل‌های ازادراهی رعایت شود. 
 
وی در پایان تاکید کرد: ارزیابی و تملک مسیر و مستحدثات موجود در حریم اجرایی طرح مذکور (هزینه جانبی پروژه من جمله بیمه، مالیات، هزینه‌های فنی و مهندسی در برآورد هزینه‌های آزاد راه توسط شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری آزاد راه مذکور-سرمایه گذار منتخب) منظور می‌گردد. 
 
نشست تامین مالی پروژه‌های زیربنایی استان از جمله آزادراه محور پل زال - مورموری- دهلران- چیلات که با حضور معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور، رئیس دیوان محاسبات کشور، معاون وزیر و مدیرعامل ساخت و توسعه زیربنا‌های کشور، معاون ساخت و توسعه آزاد راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور، مدیرکل سرمایه گذاری حوزه معاونت آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور، معاون صندوق توسعه ملی، مدیران عامل بانک‌های ملی، ملت، سپه، پارسیان و رفاه، شرکت پتروسامان زاگرس و مجموعه مسئولان استانی برگزار شد. 
 
در این نشست معاونین امور عمرانی و امور اقتصادی استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیران کل راه و شهرسازی و صمت، شهردار ایلام و تعدادی دیگر از مسئولان استانی استاندار ایلام را همراهی کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی