تیتر امروز

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت
دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت

مهدی رحمتی، دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه، در استودیو دیدار حاضر شد و به پرسش‌های ما پاسخ گفت. چکیده متنی و ویدئو کامل این گفتگو را بخوانید، ببینید و بشنوید.
لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.

کاهش تغذیه نوزادان البرزی با شیر مادر

‌کارشناس مسئول معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد: طبق بررسی‌ها تنها ۳۸.۵ درصد نوزادان و کودکان در این استان با شیر مادر تغذیه می‌شوند.

کد خبر: ۳۰۵۴۷
۱۰:۳۵ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۸

دیدارنیوز - زهرا سادات گفت: بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اکنون شاخص تغذیه انحصاری با شیر مادر در استان البرز کاهش یافته است.

به گفته وی، افزایش سالانه ۲.۵ درصد تغذیه نوزادان و کودکان زیر دو سال با شیر مادر از جمله اهدافی است که دانشگاه علوم پزشکی البرز دنبال می‌کند.

کارشناس مسئول معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به اینکه اکنون در مراکز و پایگاه‌های این استان به ازای هر ۲ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت یک مراقب سلامت حضور دارد، گفت: مراقبان سلامت در ۸۱  مرکزجامع خدمات سلامت و ۷۵ خانه بهداشت خدمات لازم را در این خصوص به مادران و کودکان ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه تغذیه با شیر مادر در هزار روز اول زندگی کودکان تأثیر زیادی بر روی تکامل هوشی آنان دارد، گفت: یکی از اهداف وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز این است که تغذیه با شیر مادر افزایش یابد تا از ابتلای کودکان و نوزادان به بیماری‌های واگیر و غیر واگیر کاسته شود.

سادات تاکید کرد: تغذیه با شیر مادر در دین مبین اسلام مورد توجه است به طوری که روایات متعددی در این خصوص وجود دارد و باید این امر مورد توجه قرار گیرد .

وی افزود: با توجه به اینکه اکنون قوانین مربوط به زمان شیردهی نوزادان و کودکان زیر ۶ سال در البرز اجرا می‌شود باید بخش خصوصی نیز این قوانین را اجرا کند تا مادرانی که در این بخش‌ها فعال هستند بتوانند از فرصت‌های شیردهی برای کودکان استفاده کنند.

گفتنی است اکنون در استان البرز بیمارستان‌های، امام علی (ع)، کسری، حضرت قائم (عج)، امام جعفر صادق (ع)، الزهرا (س)، بیمارستان امام خمینی (ره) و البرز دوستدار کودک هستد که دو بیمارستان مریم و تخت جمشید نیز به زودی به بیمارستان دوستدار کودک تبدیل می‌شوند .
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی