تیتر امروز

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت
دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه

مهدی رحمتی: توجه به ملیت ایرانی در جمهوری اسلامی قابل قبول نیست /احزاب باید مورد وثوق مردم باشند نه حاکمیت

مهدی رحمتی، دبیرکل حزب وحدت ملی در پنجمین برنامه رکن سه، در استودیو دیدار حاضر شد و به پرسش‌های ما پاسخ گفت. چکیده متنی و ویدئو کامل این گفتگو را بخوانید، ببینید و بشنوید.
لاهه، جنگ قضایی پنجم!
پیشینه شکایت‌های ایران و آمریکا در دادگاه بین‌المللی

لاهه، جنگ قضایی پنجم!

در حالی که شکایت ایران از آمریکا هم اکنون در دادگاه بین‌المللی لاهه در جریان است، دو کشور که بیش از چهار دهه در تخاصم بوده‌اند چند بار علیه یکدیگر به محاکم بین‌المللی شکایت برده‌اند.

ترامپ تحقیقات درباره اوباما و کلینتون را خواستار شد

دونالد ترامپ تهدید کرد، همانطور که دموکرات‌ها مشغول تحقیقات درباره او و نزدیکانش هستند او نیز می‌تواند باراک اوباما و نزدیکانش را هدف تحقیقات قرار دهد.

کد خبر: ۳۰۴۷۵
۱۰:۱۷ - ۰۵ مرداد ۱۳۹۸

دیدارنیوز - به نقل از روزنامه ایندیپندنت، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در اظهاراتی که خطاب به خبرنگاران در محل کاخ سفید مطرح کرد، گفت: دموکرات‌ها می‌خواهند تحقیقات کنند، آنها می‌خواهند به ماهیگیری بروند.

ترامپ به این مساله اشاره کرد، توجهی که اکنون معطوف به روابط او با روسیه و وارد کردن اتهام ممانعت از اجرای عدالت به او است، می‌تواند صرف اتهامات علیه دیگر روسای جمهور سابق آمریکا به ویژه باراک اوباما شود.

وی تاکید کرد: ما می‌خواهیم بفهمیم پیرامون آخرین رییس جمهور دموکرات آمریکا چه اتفاقی افتاد. بیایید درست همان‌طور که آنها از روز اول درباره من تحقیقات کرده‌اند درباره اوباما تحقیق کنیم. آنها درباره هر آنچه که ما انجام داده‌ایم تحقیقات کرده‌اند. آنها می‌توانستند درباره معامله‌ای که رییس جمهور اوباما بر سر یک کتاب انجام داد تحقیقات کنند. بیایید برای دستیابی به تمامی اسناد و مدارک مربوط به اوباما احضاریه صادر کنیم.

ترامپ در ادامه به هیلاری کلینتون، رقیب دموکرات سابقش در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ اشاره کرد. او گفت: بیایید برای دسترسی به همه اسناد و مدارک مرتبط با هیلاری کلینتون نیز احضاریه صادر کنیم و در ارتباط با تمامی اتفاقات مزخرفی که در ارتباط با کلینتون و بنیادش و هر چیزی دیگر افتاد این کار را انجام دهیم. ما هم می‌توانستیم تمام مدت این کارها را انجام دهیم.

با وجود آنکه موضوع بنیاد کلینتون بحث و جدال زیادی نزد هر دو حزب اصلی سیاست آمریکا برانگیخته، اما مشخص نیست که ترامپ منظورش از معامله اوباما بر سر یک کتاب چه چیزی است. البته رییس جمهور سابق آمریکا در سال ۲۰۱۷ قطعا با معامله‌ای پرسود بر سر انتشار کتاب خاطراتش رکورد جدیدی بر جای گذاشت اما صرف چنین معامله‌ای موضوعی غیرعادی نیست. در حقیقت هر رییس جمهوری در تاریخ مدرن آمریکا در زمانی که در آستانه ترک ریاست جمهوری بوده کتاب خاطراتش را منتشر کرده و از این بابت نیز پول دریافت کرده است.

ترامپ در عین حال بار دیگر مدعی شد، گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیقات درباره ارتباط کمپین ریاست جمهوری ۲۰۱۶ ترامپ با روسیه او را از تمامی اتهاماتش مبرا ساخته است.

ترامپ در این اظهاراتش می‌گوید که در این گزارش گفته شده هیچ "تبانی" در کار نبوده است. با این حال این گفته او صحیح نیست و مولر در حقیقت گفته است که گزارشش تنها به اسناد و مدارک کافی برای تبرئه شدن رییس جمهور آمریکا از اتهاماتش نرسیده اما در عین حال او را تبرئه نیز نمی‌کند و همچنین نسبت به احتمال مداخله روسیه در انتخابات آمریکا در آینده هشدار داده است.

ترامپ در این اظهاراتش به نوعی تحقیقات درباره خود را یک توهین غیرقابل بخشش دانسته است.

او به خبرنگاران اظهار کرد: در حقیقت جمهوریخواهان مردان و زنانی خوش‌ رفتار هستند. هنگامی که ما اکثریت را در مجلس نمایندگان آمریکا داشتیم آنها نیامدند تمام مدت برای کاری که این افراد انجام داده‌اند احضاریه صادر کنند. این شیوه عمل آنها یک فضاحت است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی