وزیر امورخارجه آمریکا در اظهاراتی ضد و نقیض بار دیگر مدعی شد که واشنگتن آماده مذاکره بدون پیش شرط با تهران است به شرط آنکه ایران همچون یک کشور نرمال رفتار کند.

کد خبر: ۳۰۱۱۳
۱۲:۲۹ - ۳۰ تير ۱۳۹۸

دیدارنیوز - مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا در نشست خبری مشترک با رئیس جمهور اکوادور بدون اشاره به نقش غیر سازنده و ثبات زدای آمریکا در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان گفت: ایران باید در نهایت تصمیم بگیرد که همچون یک کشور نرمال رفتار کند و اگر این کار را انجام دهد، ما آماده مذاکره درباره طیف وسیعی از مسائل بدون هیچ پیش شرطی خواهیم بود.

پمپئو در ادامه ادعاهایش افزود: من امیدوارم که آنها این کار را انجام دهند. ما تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا فضای لازم را برای این موضوع ایجاد کنیم، ما اقداماتی انجام داده‌ایم که بازدارنده و در جهت کاهش تنش هستند تا بتوانیم این فرصت را داشته باشیم.

بنابر گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امورخارجه آمریکا، وی همچنین گفت: اما تا به امروز شاهد آن نبوده‌ایم که ایرانی‌ها آماده باشند اساسا مسیر کشور خود را تغییر دهند و کارهایی را که ما در بخش اتمی، برنامه موشکی بالستیک و اقداماتشان در سراسر دنیا می‌خواهیم، انجام دهند.

وزیر امورخارجه آمریکا با تکیه بر ادعاهای خود علیه کشورمان گفت که این رفتارها تهدیدآمیز است.

وی بدون اشاره به اقدام غیر قانونی انگلیس در توقیف نفتکش حامل نفت ایران در جبل‌الطارق گفت: ما بیانیه‌های وزیر خارجه هانت را دیده‌ایم. من دیروز با وی صحبت کردم. ما شاهد اقدامات آنها هستیم. این رفتارهای ایران نشان دهنده رفتارهای کشوری که در مسیر درست حرکت می کند، نیست اما امیدواریم همانطور که رئیس جمهور ترامپ گفته، آنها بر سر میز (مذاکره) بنشینند و درباره هر یک از این موضوعات  با ما گفت‌وگو کنند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
آخرین اخبار
عکس
بشنوید
فیلم