تیتر امروز

جواد امام: تفکر مصباح، انتقام خود را از امام و جمهوریت گرفت
دبیرکل مجمع ایثارگران در یازدهمین برنامه رکن سه (قسمت اول)

جواد امام: تفکر مصباح، انتقام خود را از امام و جمهوریت گرفت

جواد امام دبیرکل حزب مجمع ایثارگران مهمان دیدارنیوز و یازدهمین برنامه رکن سه بود. این فعال اصلاح‌طلب در قسمت اول این گفت‌وگو به جایگاه احزاب و جمهوریت در نظام و نقشی که اقتدارگرایان در قهر مردم...
تاریخ به روایت موتلفه اسلامی
برنامه هفدهم تنگنا در گفت‌و‌گو با اسدالله بادامچیان (قسمت اول)

تاریخ به روایت موتلفه اسلامی

در نخستین بخش از برنامه تنگنا در گفت‌وگو با دبیر کل حزب موتلفه اسلامی، روایتی از آغاز به کار این حزب در دهه ۱۳۴۰ را از زبان اسدالله بادامچیان خواهید شنید که پر از جزئیات جالب و مهم است.

پاپ: آزادی مطبوعات و بیان، نشانه سلامت یک کشورند

پاپ فرانسیس با ادای احترام به خبرنگاران کشته شده به هنگام انجام وظیفه اعلام کرد آزادی مطبوعات اصلی‌ترین نشانه سلامتی یک کشور است.

کد خبر: ۲۶۰۸۱
۱۲:۱۰ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری رویترز، پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان در انجمن مطبوعات خارجی در ایتالیا از خبرنگاران خواست که از انتشار اخبار جعلی اجتناب کرده و صدای مردم باشند؛ مردمی که در رنج به سر می‌برند، به خصوص  مردم روهینجا و مردم ایزدی.

وی ادامه‌ داد: من به آمار ارائه شده درباره همکاران شما که به هنگام کار کشته شده‌اند، گوش کردم. این افراد با شجاعت در بسیاری از کشورها اخبار جنگ و اوضاع نابسامان را منتشر می‌کردند.

پاپ فرانسیس در ادامه گفت‌: آزادی مطبوعات و بیان‌ دو نشانه اصلی سلامت یک کشور هستند. نباید فراموش کنیم که اولین کاری که دیکتاتورها انجام می‌دهند حذف آزادی بیان‌ است.

وی در اظهاراتش به هیچ کشوری اشاره نکرد.

پاپ فرانسیس ادامه‌ داد: ما نیاز به روزنامه‌نگارانی داریم که در کنار قربانیان و رنج کشیدگان باشند.

او در پایان صحبت‌های خود از رسانه‌ها خواست که همواره به دنبال تراژدی‌ها در سراسر جهان باشند: "نه فقط زمانیکه برای آنها منفعت داشته باشد."

وی گفت: اکنون چه کسی درباره مردم روهینجا و یا مردم ایزدی صحبت می‌کند؟ آنها فراموش شده‌اند. در حالی که آنها در حال‌ حاضر در رنج و عذاب به سر می‌برند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی