تیتر امروز

برزیل ۱ - سوئیس صفر؛ جشن صعود با شلیک کاسمیرو
بیست و دوحه (۱۳)، زنده از روز نهم جام جهانی

برزیل ۱ - سوئیس صفر؛ جشن صعود با شلیک کاسمیرو

در هشتمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام می‌گیرد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر می‌روند.
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...

کمک ۶ میلیون کرونی نروژ به سیل‌زدگان ایران

روزنامه «آفتن پوستن» نروژ نوشت: دولت نروژ مبلغ ۶ ملیون کرون برای کمک به سیل زدگان ایران از طریق سازمان ان آر سی نروژ اختصاص داده است و این سازمان هم اینک در حال همکاری با مقامات ایرانی برای امدادرسانی است.

کد خبر: ۲۵۰۰۷
۱۱:۱۲ - ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸

دیدارنیوز - این روزنامه در مقاله‌ای به موضوع وقوع سیل اخیر ایران پرداخت و نوشت از زمان جاری شدن سیل در ماه مارس سال جاری ۲۵ استان ۳۱ استان ایران از این رخداد متأثر شده اند.

بر اساس برآورد سازمان ملل متحد حدود ۱۰ میلیون نفر از سیل آسیب دیده اند و ۲ میلیون نفر به کمک‌های اضطراری نیاز دارند.

سیل اخیر ایران بزرگترین بلای طبیعی ایران طی ۱۵ سال اخیر به شمار می‌رود.

اولیور واند، کاستیل مدیر دفتر منطقه‌ای سازمان ان آر سی نروژ در ایران در بیانیه ای که امروز در اسلو منتشر شد اعلام کرد، این سیل در ۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.

۳۳۶ هزار نفر خانه و کاشانه خود را از دست داده اند ۷۶ نفر جان باخته اند.

بنا به بیانیه سازمان ان آر سی نروژ، سیل خسارات گسترده ای به تاسیسات زیر بنایی ایران وارد کرده است و موجب تخریب مزارع کشاورزی، راه‌ها و پل‌های ارتباطی زیادی شده است. در حال حاضر بیش از دو ملیون نفر به کمک‌های فوری نیاز دارند.

به گفته این سازمان نروژی سیل همچنین موجب آسیب جدی به نظام آموزشی و تخریب مدارس زیادی شده است، به طوری که استفاده از آنها غیر ممکن است. برای اینکه دانش آموزان موفق شوند سال تحصیلی کنونی را به پایان برسانند نیاز به تامین اماکن جایگزین و کمک فوری است، ضمن اینکه برای بازسازی این مدارس انجام اقدامات دراز مدت ضرورت دارد.

در حال حاضر مردم سیل زده به آب آشامیدنی سالم، امکانات بهداشتی، جان پناه و مراقبت‌های مستمر پزشکی و درمانی نیاز زیادی دارند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی