تیتر امروز

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا
«دیدار؛ یاری متقابل» - قسمت دوم

نحوه‌ کمک به افراد آسیب‌پذیرِ اطرافمان در بحران کرونا

سلسله مطالب «دیدار؛ یاری متقابل» به مفهوم همیاری اجتماعی در دوران همه‌گیری کرونا می‌پردازد. در این قسمت به شیوه‌های مختلف کمک به افراد آسیب‌پذیری پرداخته شده است که در اطراف ما زندگی می‌کنند.

رحمانی از برخورد قانونی با واردکنندگان کاغذ با ارز ۴۲۰۰ تومانی در صورت احتکار یا پخش خارج از شبکه توزیع خبر داد.

کد خبر: ۲۴۹۱۰
۰۹:۳۲ - ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸

دیدارنیوز - رضا رحمانی در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران، در نشست با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که بعد از بازدید مقام معظم رهبری از نمایشگاه انجام شد، تأمین کاغذ را مهمترین مطالبه فعالان حوزه چاپ دانست و گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت در حیطه وظایف خود از صنعت نشر، اعم از کتاب، مجلات و… حمایت می‌کند و تلاش دارد کاغذ با قیمت مناسب در اختیار فعالان این حوزه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه دولت در سال ۹۷ با اختصاص ارز تا حدودی مانع از بروز مشکلات اساسی در حوزه چاپ شد، افزود: با این وجود، قیمت کاغذ در سال گذشته به دلایلی همچون نقص در فرایند توزیع، افزایش یافت که در این زمینه باید با همکاری وزارت ارشاد فرایند توزیع را اصلاح کنیم تا کالایی که منابع دولتی به آن اختصاص می‌یابد به مصرف کننده حقیقی برسد.

رحمانی تاکید کرد: فرایند توزیع محصولی که ارز ۴۲۰۰ تومانی به آن اختصاص یافته است باید کنترل شود، وگرنه برخی از شرایط سو استفاده می‌کنند.

همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت از برخورد قانونی با افرادی خبر داد که با وجود خرید کالا با ارز ۴۲۰۰ تومانی، آن را احتکار یا خارج از شبکه توزیع، پخش می‌کنند.

رحمانی با بیان اینکه رونق تولید می‌تواند بستر لازم را برای گسترش حوزه فرهنگ فراهم کند، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌تواند در زمینه ارز و واردات به حوزه چاپ و نشر ورود کند؛ اما تخصیص و توزیع کاغذ با ارز دولتی توسط وزارت ارشاد و اتحادیه ناشران انجام می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: