تیتر امروز

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو
گفتگو با دکتر فریده شجاعی همسر زنده‌یاد منصور پورحیدری

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو

در روزهای پرماجرایی که وضعیت نیمکت استقلال روشن نبود و هر روز نام یک مربی را برای این تیم می‌آوردند به دیدار سرکار خانم فریده شجاعی همسر مرحوم منصور پورحیدری رفتیم. این مصاحبه جذاب تصویری را...
دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!
از سعد آباد تا توپکاپی (۵۶)

دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!

پس از قتل جمال خاشقجی در استانبول، روابط بین ترکیه و عربستان سعودی دچار تشنج شدیدی شد و برای مدتی در بالاترین سطح دیپلماتیک جدال لفظی و اتهام زدن به وجود آمد. با این حال به نظر می‌آید در سیاست...

نرخ بیکاری در آذربایجان شرقی ۱۰.۹ درصد است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: اکنون نرخ بیکاری در استان ۱۰.۹ درصد است که در مقابل جمعیت کاری ما، امار بالایی است، معتقدم باید با استفاده از پتانسیل جمعیت کاری، این آمار را به نرخ پنج درصد برسانیم.

کد خبر: ۲۴۸۰۹
۱۳:۵۲ - ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸

دیدارنیوز - میراحد حسینی در مراسم بزرگداشت هفته کار و کارگر و تجلیل از کارگران، ورزشکاران و واحدهای نمونه استان، ضمن قدردانی از زحمات کارگران، با بیان این‌که حفظ کرامت و حرمت کارگرانجزو وظایف اصلی مدیران است، اظهار کرد: مدیران واحدهای تولیدی در رابطه با تکریم و کرامت کارگران از ما جلوتر هستند و بیشتر بستر کار را برای کارگران فراهم می‌کنند.

وی ادامه داد: به طور جدی کلید موفقیت واحدهای تولیدی استان، مبارزه با تهدیدها، تحریم‌ها، رونق تولید و شکوفایی اقتصادی و پیشرفت و توسعه‌ی کشور با نیروی کار است و صیانت از نیروی کار، وظیفه‌ی تک تک مسئولان سیاسی و اجتماعی ما است، ما به وجود نیروی کار افتخار می‌کنیم.

حسینی با بیان این‌که آذربایجان شرقی نزدیک به چهار میلیون نفر جمعیت دارد که از این تعداد یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر جزو جمعیت فعال استان است، گفت: اگر تعداد بیکاران را از این آمار حذف کنیم، حدود یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در استان شاغل هستند که چهار میلیون نفر از زحمات و دسترنج آن‌ها بهره می‌برند.

وی با تاکید بر این‌که باید حداقل ۵۰ درصد جمعیت استان در زمینه‌ی اشتغال فعال شوند، گفت: اقدامات خوبی برای بهبود کسب و کار و اشتغال در استان انجام شده؛ به طوری‌که سال گذشته طرح‌های مختلفی از جمله طرح اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی ارائه شد که از این طرح‌ها چهار هزار فرصت شغلی برای روستاییان و پنج هزار فرصت شغلی در اشتغال فراگیر ایجاد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان این‌که سال گذشته در مجموع ۴۵ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شده است، گفت: سالانه باید ۷۰ هزار فرصت شغلی جدید در استان ایجاد شود تا بتوانیم نرخ بیکاری را یک رقمی کنیم.

وی با بیان این‌که بیمه‌ی بیکاری برای ۱۳ هزار نفر در استان پرداخت می‌شود، گفت: پرداخت مقرری بیکاری برای ۱۳ هزار نفر جای تأسف دارد؛ باید همه دست به دست هم داده و با استفاده از پتانسیل نیروی کار در شکوفایی و رونق اقتصادی تلاش کنیم.

حسینی با بیان این‌که نزدیک به ۵۸۰ تشکل در استان ایجاد شده است، گفت: این تعداد از تشکل‌ها نشان می‌دهد که سطح آگاهی کارگران ارتقا یافته است و مشکلات خود را همواره از طریق مذاکره و در چارچوب قانون و مقررات مطرح می‌کنند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی