تیتر امروز

اردوغان، شمشیر را از رو بست!
از سعدآباد تا توپکاپی (۷۵)، انتخابات ریاست جمهوری ترکیه دو ماه زودتر برگزار می‌شود

اردوغان، شمشیر را از رو بست!

سخنرانی پر از خشم و هیاهو رجب طیب اردوغان از تند شدن تب انتخابات ریاست جمهوری در ترکیه خبر می‌دهد، مخالفان او هم به همین تندی وارد میدان شده‌اند، مخالفانی که اردوغان آنها را «میز شش نفره»، کودتاچی،...
سردار و حاجی؛ بازی «دزد و پلیس» ادامه دارد
چون پرده استقلال برافتاد...

سردار و حاجی؛ بازی «دزد و پلیس» ادامه دارد

حدود ۴ ماه از روی کار آمدن علی فتح‌الله زاده می‌گذرد، ولی هنوز بیشتر وقت او صرف مناظره‌های بی‌پایان و غیرمستقیم با سردار آجورلو مدیر عامل قبلی باشگاه می‌شود.
موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....

مافی: فراکسیون امید و مستقلین موافق اختصاص سهم فهرست انتخابات به زنان بودند

پروانه مافی، نماینده مجلس تاکید کرد: فراکسیون امید و مستقلین برای رای به اختصاص سهمی از فهرست‌های انتخاباتی برای زنان موافقت کردند، اما مشکل این است که مردان زنان را رقیب خود می‌دانند. بنابراین رای ندادن به این پیشنهاد را تاحدودی طبیعی می‌دانم، چون آنها نمی‌خواهند برای خود رقیب بیاورند.

کد خبر: ۲۴۳۶۶
۱۲:۴۰ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۸

دیدارنیوز - پروانه مافی، نماینده تهران و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به رد پیشنهاداش مبنی بر اختصاص حداقل یک ششم فهرست‌های انتخاباتی به زنان در حوزه‌های انتخابیه بالای 6 کرسی نمایندگی گفت: ما لابی‌هایی را با فراکسیون‌های سیاسی داشتیم. فراکسیون امید هم این پیشنهاد را پذیرفت و برای تمامی نمایندگان عضو فراکسیون امید پیامک ارسال شد که آن رأی بدهند. فراکسیون مستقلین نیز قول دادند و لابی کردند که این پیشنهاد رای بیاورد. به فراکسیون ولایی‌ها هم گفته بودیم، اما آنها گفتند که ما موافق نیستیم.
 
او ادامه داد: به نظر می‌رسید با توجه به موافقت مستقلین و امیدی‌ها این پیشنهاد رأی خوبی بیاورد و حداقل مصوب شود.
 
این نماینده مجلس با بیان اینکه مردها زنان را رقیب خود می‌بینند، گفت: مردها با زن‌ها بد نیستند و در بسیاری از موارد نظر زن‌ها را قبول دارند و در بسیاری از طرح‌های مهم زنان را دعوت و از آنها نظرخواهی و از نظرهای آنها استفاده می‌کنند، اما عرصه انتخابات، عرصه خاصی است و بنابراین رای ندادن به این پیشنهاد را تا حدودی طبیعی می‌دانم، چون آنها نمی‌خواهند برای خود رقیب بیاورند.
 
مافی تاکید کرد: اما انسان‌های شایسته و کمال‌جو تنها نباید به فکر خود باشند و رأی فردی نیست و باید به مصالح جامعه، منافع عمومی و منافع 50 درصد از جمعیت کشور توجه شود. باید کار فرهنگی شود تا تغییراتی حاصل شود.
 
این عضو فراکسیون امید با اشاره به اصلاح قانون انتخابات مجلس و تعریف التزام عملی به اسلام، قانون اساسی، نظام، انقلاب و... گفت: برخی موارد در قانون تعریف مشخصی نداشت و مشکلاتی را به وجود می‌آورد و برخی در حوزه نظارت تعاریف خاصی را مطرح می‌کرند، اما این تعاریف قانونی شد.
 
او ادامه داد: تعریف التزام عملی به اسلام، نظام و... در انتخابات مجلس آینده بسیار تاثیرگذار است و اگر کسی رد صلاحیت شد می‌تواند اعتراض کند و با این شرایط عادلانه‌تر می‌شود.
 
مافی گفت: مهم‌ترین اصلاحی که در قانون انتخابات مجلس تاکنون انجام شده تعریف التزام عملی به اسلام، قانون اساسی، نظام و... بود که تعریف مشخصی دارد و به عدالت نزدیک شده است.


منبع: اعتماد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی