یک نماینده مجلس:
News Image Lead

نماینده مردم خمین در مجلس گفت: وزیر کشاورزی باید پاسخگوی افزایش قیمت‌ها و سوء مدیریت در توزیع، مدیریت و همچنین رانت بوجود آمده در توزیع کالاهای اساسی باشد.

کد خبر: ۲۲۸۱۶
۱۲:۳۳ - ۰۲ فروردين ۱۳۹۸

دیدارنیوز- محمد ابراهیم رضایی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش قیمت کالاهای اساسی مانند گوشت و مرغ و ایستادن مردم در صف‌های طولانی برای تهیه این اقلام، اظهار داشت: انتظار در صف‌های طولانی برای دریافت گوشت و مرغ در شأن مردم نیست.

وی با بیان اینکه عملکرد مسئولان ذیربط در تامین و مدیریت کالاهای اساسی برای معیشت مردم نامناسب است، افزود: وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و همچنین سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کننده باید پاسخگوی این وضعیت باشند.

نماینده مردم خمین در مجلس با تاکید بر اینکه سالانه میلیاردها دلار ارز دولتی برای تامین کالاهای اساسی مردم هزینه می‌شود، اضافه کرد: بازار کالاهای اساسی از وضعیت مناسبی برخوردار نیست که این امر باعث نارضایتی مردم شده است.

رضایی با بیان اینکه مسئولان ذیربط بارها عنوان کرده‌اند که قیمت گوشت و مرغ کاهش خواهد یافت اما باز هم شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم، گفت: اخیرا  نیز شاهد افزایش قیمت پیاز در بازار هستیم که این روند افزایش قیمت اقلام مختلف که بیانگر سوء‌مدیریت در تنظیم بازار است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی باید پاسخگوی افزایش قیمت‌ها و سوء مدیریت در توزیع، مدیریت و همچنین رانت بوجود آمده در توزیع کالاهای اساسی باشد، تصریح کرد: عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم و مدیریت بازار مناسب نیست.

رضایی تصریح کرد: افزایش قیمت گوشت، مرغ، لبنیات و میوه باعث حذف این اقلام از سبد غذایی مردم می‌شود که کمبود این مواد غذایی در طولانی مدت به سلامت مردم آسیب می‌زند که همین مسئله عواقب جبران‌ناپذیری خواهد داشت.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم