تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
جهانگیر کوثری می‌گوید ارشادی‌ها علاقه‌ای به فیلمسازی رخشان بنی‌اعتماد نداشتند

باران کوثری ممنوع‌التصویر، ممنوع‌الخروج و ممنوع‌الپوستر است!/ انفجار امید در سینما و فرهنگ

جهانگیر کوثری، تهیه‌کننده باسابقه سینمای ایران می‌گوید که دخترش باران کوثری، هم ممنوع‌التصویر است، هم ممنوع‌الخروج و هم ممنوع‌الپوستر!

کد خبر: ۱۶۸۵۵۱
۱۷:۵۰ - ۲۱ تير ۱۴۰۳

باران کوثری، ممنوع‌التصویر، ممنوع‌الخروج و ممنوع‌الپوستر است!

دیدارنیوز: جهانگیر کوثری تهیه‌کننده باسابقه سینما در حاشیه حضور در ویژه‌برنامه «یورو ۲۰۲۴» آپارت اسپرت، درباره فعالیت‌های سینمایی خودش و همسرش رخشان بنی‌اعتماد گفت: فیلمسازانی که متعهد به مسائل اجتماعی جامعه هستند و فکر می‌کنند آثارشان می‌تواند روزنه‌ها و دریچه‌هایی را به سوی فرهنگ باز کند، مانند خانم بنی‌اعتماد، طبیعی است وقتی با گروهی مواجه بوده‌اند که در ارشاد حاکم شده و پروانه ساخت آن‌ها را لغو می‌کردند، نمی‌توانستند کار کنند. اساسا این طیف از مدیرانی که در این سال‌ها در ارشاد مستقر بودند، علاقه‌ای ندارند که این جنس از فیلمسازان، فیلم بسازند.

کوثری در گفتگو با خبرآنلاین، با اشاره به انتخاب مسعود پزشکیان به ریاست‌جمهوری، تأکید کرد: به نظر این اتفاق می‌تواند منجر به یک انفجار امید در سینما و فرهنگ ما شود. همین امروز، این اتفاق بسیاری از حوزه‌ها را زیر و رو کرده است. به این انتخاب و تحول بسیار خوش‌بین هستم و قطعا امثال ما هم به میدان خواهیم آمد. در همین مدت جلسه‌ای هم با پزشکیان داشتیم و خیلی از حرف‌هایی که در دل‌مان بود را به ایشان هم زدیم.

کوثری با اشاره به ساخت فیلم «رگ‌های آبی» درباره فروغ فرخ‌زاد گفت: من شخصا فیلم خود را در همان شرایط هم ساخته‌ام، اما قطعا در دوران جدید، هم خودم و هم خانم بنی‌اعتماد حضور جدی‌تری در میدان خواهیم داشت. اینکه فیلم «رگ‌های آبی» هنوز اکران نشده هم دلیلش ممنوع‌التصویری باران است. باران کوثری امروز علاوه‌بر ممنوع‌التصویری، ممنوع‌الپوستر و ممنوع‌الخروج هم هست و به همین دلیل شخصا فیلم را به جشنواره تورنتو بردم و آنجا فیلم را اکران کردیم. با وجود همه این محدودیت‌ها همین فیلم را هم در آینده اکران خواهیم کرد.

وی افزود: در دولت مسعود پزشکیان تا زمانی که افراد مرتجع بخواهند دوباره به‌خودشان بیایند و مجدد در برابر ما سنگ‌اندازی کنند، سینما مسیر خودش را پیدا خواهد کرد و باردیگر فرصت تنفس پیدا خواهیم کرد. کمااینکه همین امروز هم فیلمسازان مشغول کار شده‌اند و من به‌شدت به این شراط خوش بین هستم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی