تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
گزارشی از ادامه روند برخورد با برخی استادان دانشگاه

اخراج زهرا موسوی‌خامنه از دانشگاه در دولت سیزدهم/ «انتقام از رای مردم»

روزنامه اعتماد نوشت: بعد از اخراج زهرا موسوی‌خامنه فرزند میر‌حسین موسوی و زهرا رهنورد از دانشگاه‌ الزهرا، برخی معتقدند که طیف‌های رادیکال و تندرو پس از شکست در انتخابات ۱۵ تیرماه با دست زدن به یک چنین حرکاتی به نوعی در حال ارسال پیام به مردم و جریان پیروز در انتخابات هستند تا تصور نکنند که تغییری در کشور به وقوع پیوسته است!

کد خبر: ۱۶۸۵۱۹
۰۹:۰۹ - ۲۱ تير ۱۴۰۳

اخراج زهرا موسوی‌خامنه از دانشگاه در دولت سیزدهم

دیدارنیوز: دیروز زهرا موسوی‌خامنه فرزند میر‌حسین موسوی و زهرا رهنورد اخراجش از دانشگاه‌الزهرا را رسانه‌ای کرد. خبری که بلافاصله در فضای مجازی و رسانه‌ها بازتاب پیدا کرد و زمینه‌ساز ارزیابی‌های تحلیلی فراوانی شد.

برخی معتقدند که طیف‌های رادیکال و تندرو پس از شکست در انتخابات ۱۵ تیرماه با دست زدن به یک چنین حرکاتی به نوعی در حال ارسال پیام به مردم و جریان پیروز در انتخابات هستند تا تصور نکنند که تغییری در کشور به وقوع پیوسته است. دیروز فاطمه راکعی مسوول کمیته زنان ستاد پزشکیان با اشاره به اینکه به کدامین گناه، استاد فرهیخته دانشگاه الزهرا را اخراج می‌کنید، گفت: «در شرایطی که ملت ایران با حضور سبز در انتخابات به گفتمان اصلاح، مدارا، تعامل، تنش‌زدایی، شایسته‌سالاری و توسعه رای دادند، اخراج زهرا موسوی خامنه یکی از استادان برجسته و خوشنام دانشگاه‌الزهرا در کنار برخی حوادث تند دیگر، نشان داد که گروه‌های رادیکال و افراطی در حال انتقام گرفتن از رای مردم هستند.»

او در ادامه افزود: «وزیر علوم دولت سیزدهم پاسخ دهد. من از نزدیک با بسیاری از دانشجویان زهرا موسوی خامنه در ارتباط هستم، ایشان استادی دلسوز، فرهیخته و با دانش هستند. وزارت علوم دولت سیزدهم باید شفاف اعلام کند که چرا یک چنین اقدامی را صورت داده است.».

اما افراد، گروه‌ها و جریاناتی که در نقش طیف در سایه عمل می‌کنند، در هر دولت میانه‌رو اصلاح‌طلب، تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا تصور تغییر در افکار عمومی جامعه شکل نگیرد. این‌بار هم در شرایطی که هنوز مدت زمان زیادی از پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات چهاردهم ریاست‌جمهوری نمی‌گذرد، از روز شنبه رخداد‌هایی به صورت زنجیره و سلسله‌وار در فضای عمومی جامعه به وقوع می‌پیوندد که باعث بروز نگرانی‌هایی شده است.

اولین موضوع مرتبط با زندانی شدن محسن برهانی عضو سابق هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران بود که بازخورد‌های بسیاری در فضای عمومی شکل داد. با توجه به این که برهانی یکی از مدافعان کمپین انتخاباتی پزشکیان بود، زندانی شدن او یک روز پس از پایان انتخابات معانی خاصی را به اذهان متبادر کرد.

افزایش مشکلات در حمل و نقل شهری، کاهش عجیب سرعت اینترنت و افزایش قطعی برق رخداد‌های دیگری بودند که پس از انتخابات به وقوع پیوستند. در ادامه تعطیلی و پلمب ترکیش ایرلاین، ساعاتی پس از گفت‌وگوی تلفنی پزشکیان و اردوغان، بازخورد‌های منفی بسیاری پیدا کرد. در ادامه مشخص شد، اداره اماکن و نیروی انتظامی بدون هماهنگی قضایی اقدام به پلمب این ایرلاین کرده است.

این روند ادامه داشت تا اینکه دیروز خبر رسید زهرا موسوی خامنه، دختر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد با گزارش‌های عجیب حراست دانشگاه الزهرا اخراج شده است. در گزارش‌هایی که از سوی حراست دانشگاه در خصوص زهرا موسوی منتشر شده، دفاع زهرا موسوی از دانشجویان به عنوان دلیلی برای اخراج از سوی دانشگاه عنوان شده است. در یکی از روایت‌های حراست آمده که دانشجویی به خاطر حجاب از حضور در امتحان منع شده بود که با دخالت زهرا موسوی‌خامنه این دانشجوی دختر وارد دانشگاه می‌شود! مطالعه گزارش‌های حراست مشخص می‌کند برخورد‌هایی که با زهرا رهنورد صورت می‌گیرد، کاملا سیاسی و غیر متعارف است.

منبع: اعتماد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی