تیتر امروز

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.
مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟
افاضات اضافه

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟

این روزها بعد از انتخابات، بحث‌ «اسب زین‌شده» و قطع برق و اینترنت خیلی سروصدا کرده اما عوام الملک می‌گوید: عیبی ندارد. اسب زین‌شده هم ممکن است بعضی وقت‌ها ناراحت باشد و جفتک بیندازد. ضمن اینکه...

توضیح سلاجقه درباره توافق با چند کشور برای رفع معضل گرد و غبار

علی سلاجقه، رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به توافقات انجام شده با ترکمنستان و سایر کشور‌های همسایه برای رفع معضل گرد و غبار، گفت: مقرر شد نقشه جمهوری اسلامی ایران به عنوان نقشه عمل که برای شمال و شمال شرقی کشور درنظر گرفته شده است، با استفاده از داده‌های کشور ترکمنستان این نقشه به‌روز شود تا به صورت میدانی اقدامات لازم را در ترکمنستان انجام دهیم. مقرر شد ۴ استان در جمهوری اسلامی و ۴ استان در کشور عراق در خصوص گردو غبار وارد حوزه میدانی شوند تا همراه با روش‌های بیولوژیک، مهندسی و سایر روش‌ها و ظرفیت دو کشور این اقدامات عملی شوند.

کد خبر: ۱۶۸۴۸۳
۱۲:۲۲ - ۲۰ تير ۱۴۰۳

سلاجقه

دیدارنیوز: رئیس سازمان محیط زیست گفت: شرایط کشور‌های عضو شانگ‌های با یکدیگر متفاوت است، ولی در پدیده‌های نوظهور مقرر شد کشور‌های عضو با یکدیگر همکاری داشته باشند که یکی از این مسائل، موضوع رفع مشکل گرد و غبار است.

علی سلاجقه، رئیس سازمان محیط زیست در پایان نشست هفتگی هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: ایام محرم الحرام را تسلیت عرض می‌کنم و امیدوارم عزاداری‌ها مورد قبول واقع شده باشد. یاد شهید رئیسی رئیس جمهور و شهید امیرعبداللهیان را گرامی می‌دارم.

وی افزود: امروز صبح از اجلاس وزرای محیط زیست از شانگ‌های چین بازگشتم، خوشبختانه ظرفیت بسیار خوبی در دولت اتفاق افتاده است. در حوزه محیط زیست برای توسعه سبز طبق پیمان شانگ‌های اتفاق‌های بسیار خوبی در دولت سیزدهم رخ داد و دستاورد‌های بسیار عالی برای آن می‌توان تعریف کرد. شرایط کشور‌های عضو شانگ‌های با یکدیگر متفاوت است، ولی در پدیده‌های نوظهور مقرر شد کشور‌های عضو با یکدیگر همکاری داشته باشند که یکی از این مسائل، موضوع رفع مشکل گرد و غبار است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به دیپلماسی محیط زیست در دولت شهید رییسی گفت: این دیپلماسی به نتایج ارزنده‌ای خواهد رسید و تبادل کارشناسی با کشور‌های همسایه از جمله عراق و سوریه انجام شده است و پیگیری‌های لازم برای اجرایی شده مصوبات صورت گرفته در دستور کار است.

سلاجقه با اشاره به توافقات انجام شده با ترکمنستان و سایر کشور‌های همسایه برای رفع معضل گرد و غبار تصریح کرد: مقرر شد نقشه جمهوری اسلامی ایران به عنوان نقشه عمل که برای شمال و شمال شرقی کشور درنظر گرفته شده است، با استفاده از داده‌های کشور ترکمنستان این نقشه به‌روز شود تا به صورت میدانی اقدامات لازم را در ترکمنستان انجام دهیم.

وی درباره اقداماتی که قرار است در عراق و سوریه در حوزه رفع معضل گرد و غبار انجام شود، گفـت: مقرر شد ۴ استان در جمهوری اسلامی و ۴ استان در کشور عراق در خصوص گردو غبار وارد حوزه میدانی شوند تا همراه با روش‌های بیولوژیک، مهندسی و سایر روش‌ها و ظرفیت دو کشور این اقدامات عملی شوند.

سلاجقه ادامه داد: در این حوزه تبادل خوبی توسط کارشناسان دو کشور صورت گرفت، ولی تغییرات در دولت سبب شد تا انجام کار با تاخیر مواجه شود و امیدواریم این روند در دولت آینده ادامه یابد.

وی در خصوص همکاری کشور سوریه با ایران در رفع معضل گرد و غبار در این حوزه گفت: سوریه همکاری لازم را با ایران داشته و داد‌های بسیار خوبی در این حوزه اعلام کرده است و مقرر شد که داده‌های در حوزه محیط زیستی بین دو کشور رد و بدل شود. اما فقط منطقه دیرالزور از نظر امنیتی مشکلاتی دارد و فضای تقریبا در این منطقه جنگی است که سبب افزایش گرد وغبار شده و متاسفانه دسترسی لازم به این منطقه وجود ندارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی