تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
آزمون بزرگ، عبور ایران از تنگنا‌ها و چالش‌ها و بحران‌ها پیش روی ما است

پزشکیان در جمع مردم: وعده دروغ ندادم/ قدردان رهبر انقلاب هستم

مسعود پزشکیان، رئیس‌جمهوری منتخب کشورمان در حرم امام خمینی(ره) گفت: من در این انتخابات وعده دروغ ندادم؛ من حرفی نزدم که فردا نتوانم به آن عمل کنم و بعد مشخص شود که دروغ بوده است.

کد خبر: ۱۶۸۲۵۳
۱۹:۵۵ - ۱۶ تير ۱۴۰۳

پزشکیان:

دیدارنیوز: رئیس‌جمهوری منتخب با بیان اینکه آزمون بزرگ عبور ایران از تنگناها، چالش‌ها و بحران‌ها را پیش رو داریم، گفت: آماده خدمتگزاری به ملت شریف ایران هستم و تعهد می‌دهم همچنان گوش شنوایی برای شما و درد‌های شما باشم.

«مسعود پزشکیان» عصر شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳ در جمع مردم و اعضای ستاد‌های انتخاباتی خود در حرم مطهر امام خمینی (ره) افزود: من به دستور خداوند متعهدم و تعهد می‌دهم همچنان گوش شنوایی برای شما و درد‌های شما باشم.

وی با بیان اینکه کار دولت منتخب در این شرایط خطیر دشوار است، تصریح کرد: در پی آن هستم که با تفاهم و همکاری با مجلس تنش را دور کنم.

رئیس جمهوری منتخب افزود:، چون ماه محرم نزدیک است، فلسفه عاشورا را به شما خواهم گفت. یکی از علل اصلی عاشورا این بود که یک عده وعده کردند که امام حسین (ع) بیاید، اما به وعده خود عمل نکردند.

پزشکیان تاکید کرد: به امام حسین (ع) گفتند بیا، اما او را تنها گذاشتند و ایشان ماند و ۷۲ تن. این باعث خلق عاشورا شد و ۱۴۰۰ سال است که این خون همچنان جریان دارد.

پزشکیان ادامه داد: بنده از همه شما با تمام وجود تشکر می‌کنم؛ لطف کردید حضور پیدا کردید و شور و شوق آفریدید و ما را هم شرمنده خودتان کردید؛ من شرمنده شما هستم.

رئیس جمهوری منتخب تصریح کرد: من در این انتخابات وعده دروغ ندادم؛ من حرفی نزدم که فردا نتوانم به آن عمل کنم و بعد مشخص شود که دروغ بوده است.

پزشکیان افزود: سالهاست که می‌آییم و پشت تریبون می‌ایستیم و وعده می‌دهیم و بعد هم به وعده هایمان عمل نمی‌کنیم؛ این بزرگترین اشکالی است که ما مسئولان داشته ایم.

رئیس جمهوری منتخب گفت: در این روندی که پیش آمد و انتخابات به طور آرامی برگزار شد و آراء به درستی قرائت شد، اول باید از مقام معظم رهبری تشکر کنیم که اگر ایشان نبود، تصور نمی‌کنیم از این صندوق‌ها اسم من در می‌آمد و این هدایتی بود که رهبری داشتند.

پزشکیان تصریح کرد: من اینجا در مرقد امام (ره) با امام شهیدان پیمان می‌بندم که راه امام (ره) و راه شهیدان را ادامه دهم. ما خاک پای همه مردم ایران هستیم. ما آمده ایم تا خدمتگزار همه شما مردم ایران باشیم.

رئیس جمهوری منتخب ادامه داد: من رأی شما را طوقی سنگین بر گردن خود می‌دانم و تعهد می‌دهم که همچنان گوش شنوایی برای سخنان شما و صدای بی صدایان و طردشدگان باشم.

پزشکیان گفت: به فرموده امام علی (ع)، از گفتن سخن حق یا مشورت دادن عادلانه خودداری نکنید، زیرا من خود را بالاتر از اینکه خطا کنم نمی‌دانم.

وی افزود: کار دولت منتخب در این شرایط خطیر دشوار است مگر اینکه لطف خداوند و محبت شما چاره ساز شود.

رئیس جمهوری منتخب گفت: من زین پس دنبال پیشبرد گفتگو، همگرایی، وفاق ملی در حکومت برای بازگشت به مردم و اهتمام به مسائل جامعه در همه عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و احتماعی خواهم بود. سخن امام (ره) را راه عمل خود می‌کنم که فرمود: ما همه با هم باشیم، مملکت از خودتان است پس چرا یکی به این طرف می‌کشد یکی به آن طرف؟

پزشکیان افزود: در پی آن هستم تا با همکاری با همه ارکان حاکمیت مجلس و قوه قضائیه واگرایی را از سیاست و حکمرانی دور کنم.

وی گفت: ملت آگاه و عزیز ایران، پیروزی‌تان مبارک باد. کار را تمام کردید و گامی بلند و گامی بلند در مرحله دوم انتخابات برداشتید. فرصتی برای ایران آفریدید و امید و نشاط را به فضای نارضایتی و آزردگی و دلمردگی جامعه بازگرداندید. از همه شما سپاسگزارم. در خلق این امید و تحول و اصلاح، شما که به رویکرد و راه من و یا نامزد رقیب رای دادید، یا در این انتخابات نیامدید، برای من برابرید.

پزشکیان افزود: آزمون بزرگ، عبور ایران از تنگنا‌ها و چالش‌ها و بحران‌ها پیش روی ما است.

وی ادامه داد: قدردان وسعت نظر و گره‌گشای مقام معظم رهبری هستم که در این انتخابات عرصه را برای مشارکت و رقابت و سلامت و نقش‌آفرینی بیشتر گشودند.

پزشکیان تصریح کرد: در این عرصه مراجع و عالمان دین، اندیشمندان و دانشمندان، استادان، دانشجویان و فرهنگیان، اصحاب فرهنگ و هنر و اندیشه، پزشکان، زنان، روستاییان و کارگران و خانواده معظم شهدا، اصناف و بازاریان و کارآفرینان و ... بودند که همه جا را میدان گفتگو برای ایران کردند. حاصل تلاش‌ها رسیدن به فصلی نو برای خدمت به ایران شد.

وی افزود: امروز سرآغاز فصل نو است، فصل ماندن مردم در صحنه و التزام به بازگشت به مطالبات و فصل عمل کردن من به تعهدها.

مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه - ۱۵ تیرماه - در سراسر کشور برگزار شد و مسعود پزشکیان با ۱۶ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۴۰۳ رای در برابر ۱۳ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۱۷۹ رای سعیدجلیلی، به عنوان نهمین رئیس جمهور اسلامی ایران از سوی مردم انتخاب شد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی