تیتر امروز

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟
افاضات اضافه

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟

این روزها بعد از انتخابات، بحث‌ «اسب زین‌شده» و قطع برق و اینترنت خیلی سروصدا کرده اما عوام الملک می‌گوید: عیبی ندارد. اسب زین‌شده هم ممکن است بعضی وقت‌ها ناراحت باشد و جفتک بیندازد. ضمن اینکه...
عبدالرحیم سلیمانی اردستانی: «بزرگترین دستاورد پیامبر باطن اعلامیه جهانی حقوق بشر است»
ویژه برنامه دیدارنیوز با حضور یک دین‌پژوه؛

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی: «بزرگترین دستاورد پیامبر باطن اعلامیه جهانی حقوق بشر است»

در استودیو دیدارنیوز میزبان عبدالرحیم سلیمانی اردستانی استاد حوزه و دانشگاه بودیم و درباره باورش به نسخه متفاوتی از اسلام با او گفت‌وگو کردیم.
یورو ۲۰۲۴ و یک جدال تماشایی در اشتوتگارت

آلمان ۱ - ۲ اسپانیا؛ جذاب، پربرخورد و دقیقه ۱۱۹!

نبرد سنگین و جذاب تیم‌های ملی آلمان و اسپانیا با پیروزی شیرین ماتادورها در اشتوتگارت همراه بود و ژرمن‌های میزبان وداع تلخی با یورو ۲۰۲۴ داشتند.

کد خبر: ۱۶۸۱۸۷
۲۲:۲۲ - ۱۵ تير ۱۴۰۳

آلمان ۱ - ۲ اسپانیا؛ پرواز بلند مرینو!

دیدارنیوز: جدال بزرگ اشتوتگارت بین اسپانیا و آلمان که دیداری از مرحله یک‌چهارم نهایی یورو ۲۰۲۴ بود، در پایان با نتیجه ۲-۱ به سود اسپانیا خاتمه یافت تا میزبان حذف شود.

بازی با درگیری‌های متعدد و پربرخورد شروع شد که حاصل یکی از این برخورد‌ها مصدومیت پدری و بیرون رفتن ستاره جوان اسپانیا در دقیقه ۸ بود. فرصت‌های اسپانیا در این دقایق بیشتر بود، اما خطر جدی روی دروازه آلمان ایجاد نکرد. در دقیقه ۳۵ بهترین فرصت آلمان خلق شد که کای هاورتس با شوت زمینی نتوانست بزرگی برای اونای سیمون باشد. در دقیقه ۳۹ هم شوت محکم دنی اولمو را مانوئل نویر مهار کرد تا سنگربان باتجربه ژرمن‌ها هم خودی نشان داده باشد. نیمه اول این بازی سنگین با تساوی بدون‌گل تمام شد.

در دقیقه ۴۷ اولین فرصت خوب نیمه دوم ایجاد شد و آلوارو موراتا پشت به دروازه چرخید و ضربه‌اش را زد که از بالای دروازه بیرون رفت. قفل دروازه‌ها در دقیقه ۵۱ با پاس لامین یامال و ضربه دقیق دنی اولمو شکسته شد تا اسپانیا پیش بیفتد. پس از این گل آلمان برای زدن گل تساوی فشار را افزایش داد و موقعیت خوب بعدی شوت روبرت آندریش بود که اونای سیمون مهار کرد. دقیقه ۷۷ نیکلاس فولکروگ بدشانس بود که ضربه‌ای از پشت شش‌قدم به تیر دروازه برخورد کرد. در دقیقه ۸۳ کاوی هاورتس نتوانست از اشتباه اسپانیایی‌ها استفاده کند و ضربه‌اش به صورت چیپ از بالای دروازه بیرون رفت. سرانجام ژرمن‌ها مزد برتری‌شان را در دقیقه ۸۹ با ضربه عالی فلوریان ویرتس گرفتند. پاس این گل را یاشوا کیمیش با ضربه سر ساخت. این گل باعث شد بازی به وقت‌های اضافه برود.

در نیمه اول وقت‌های اضافه در آخرین دقایق میکل اویارسابال و فلوریان ویرتس با شوت‌های‌شان خطرساز شدند و ضربات هیچ‌کدام تبدیل به گل نشد. در دقیقه ۱۱۷ هم با ضربه سر نیکلاس فولکروگ باز هم آلمان می‌توانست به گل برسد که این ضربه را هم اونای سیمون گرفت. اما در دقیقه ۱۱۹ آلمانی‌ها غافلگیر شدند و ارسال دنی اولمو را میکل مرینو با ضربه سر به گوشه دروازه فرستاد تا همین گل باعث برتری لاروخا شود.

آلمان ۱ - ۲ اسپانیا؛ جذاب، پربرخورد و دقیقه ۱۱۹!

به گزارش دیدارنیوز، دنی کاروخال مدافع رئالی تیم ملی اسپانیا در دقیقه ۱۲۰+۵ با دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد. ضمن اینکه با شکست آلمان، آخرین بازی تونی کروس هافبک قدرتمند ژرمن‌ها در دنیای فوتبال با تلخی به پایان رسید.

اسپانیا در مرحله نیمه‌نهایی یورو ۲۰۲۴ به مصاف برنده دیدار پرتغال - فرانسه خواهد رفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی