تیتر امروز

از چشم جهان (۱۶۰)

"بیمارستان‌ها، قلتگاه کودکان اوکراینی"

ارتش روسیه در هشتم ژولای به یک بیمارستان کودکان اوکراین که خدمات تخصصی درمان سرطان و دیگر امراض ارائه می‌کند، حمله کرد. من به این بیمارستان رفتم تا ببینم چه اتفاقی رخ داده است.
انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.
حملات تلافی‌جویانه حزب‌الله

شلیک ۲۰۰ موشک از لبنان به اسرائیل

در میان تنش‌های گسترده در خاورمیانه، حزب‌الله لبنان اعلام کرد بیش از ۲۰۰ موشک و ۲۰ پهپاد به سمت اسرائیل شلیک کرده است.

کد خبر: ۱۶۸۱۲۶
۱۷:۳۴ - ۱۴ تير ۱۴۰۳

شلیک ۲۰۰ موشک از لبنان به اسرائیل

دیدارنیوز: در حالی که آتش‌سوزی‌ها به دلیل درگیری‌ها، مناطق وسیعی از جنوب لبنان و شمال اسرائیل را فراگرفته است، «حزب‌الله» پنج‌شنبه ۱۴ تیر، اعلام کرد بیش از ۲۰۰ موشک و ۲۰ پهپاد به سمت اسرائیل شلیک کرده است.

به نقل از العربیه، حزب‌الله با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این اقدام در پاسخ به ترور محمد نعمه ناصر (الحاج ابونعمه) در جنوب لبنان انجام شده است. او سومین فرمانده ارشد حزب‌الله است که در جنوب لبنان طی ۹ ماه گذشته کشته شده است.

منابع «العربیه» نیز گزارش دادند که تنش‌ها در جنوب لبنان پس از عملیات اسرائیل، همچنان در سطح بالایی قرار دارد.

به گفته منابع محلی، هواپیما‌های جنگی اسرائیل، روز گذشته، به مناطق مختلف جنوب لبنان حمله کردند و دیوار صوتی را در بیروت و صیدا شکستند. حزب‌الله نیز در پاسخ به این حملات، پایگاه‌های نظامی اسرائیل را هدف قرار داد.

حزب‌الله در بیانیه‌ای اعلام کرد که در پاسخ به ترور فرمانده‌اش در شهر صور، بیش از ۲۰۰ موشک به مقر‌های نظامی اسرائیل از جمله مقر «فرماندهی لشکر ۹۱» و «لشکر زرهی هفتم» شلیک کرده است. یک سرباز اسرائیلی نیز در حمله پهپادی به یک پایگاه نظامی در جولان سوریه کشته شد.

واکنش اسرائیل

در مقابل، ارتش اسرائیل اعلام کرد که به مواضعی در جنوب لبنان که موشک‌ها از آنجا شلیک شده بودند، حمله کرده است. به گفته ارتش اسرائیل، پدافند دفاعی این کشور موفق به رهگیری و انهدام چندین هدف و موشک شده است. همچنین، بر اثر سقوط برخی موشک‌ها و انهدام آنها، آتش‌سوزی‌هایی در برخی مناطق رخ داده که تیم‌های آتش‌نشانی اقدام به مهار آن کردند.

هشدار ایران

ایران در روز شنبه به اسرائیل درباره حمله گسترده به حزب‌الله لبنان هشدار داد و اعلام کرد در صورت چنین حمله‌ای، «محور مقاومت» شامل تهران و متحدانش به طور کامل وارد جنگ خواهند شد. یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، چهارشنبه اعلام کرد که اسرائیل نمی‌خواهد در لبنان جنگی آغاز کند، اما در صورت وقوع جنگ، لبنان را به «عصر سنگ» باز می‌گرداند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی