تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
در کشور فرصت‌های بیشماری وجود دارد

جلیلی در کردستان: پسران و دختران ما نباید احساس ناامیدی و بیکاری داشتە باشند

سعید جلیلی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در سفر به کردستان گفت: در استان کردستان دریایی از فرصت‌ها وجود دارد و باید در آیندە شاهد جهش چشمگیری در استان کردستان باشیم و نباید پسران و دختران ما احساس یاس و ناامیدی و بیکاری داشتە باشند، لذا در کنار همە این فرصت‌ها یک فرصت بی‌نظیر وجود دارد و آن هم خود مردم است.

کد خبر: ۱۶۸۰۷۳
۱۷:۴۷ - ۱۳ تير ۱۴۰۳

جلیلی در کردستان: پسران و دختران ما نباید احساس ناامیدی و بیکاری داشتە باشند

دیدارنیوز: کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری شرکت در انتخابات را حق سیاسی مردم دانست و گفت: جدا از حق سیاسی، در حقوق اقتصادی نیز باید مردم برابر باشند و فرصت‌های اقتصادی تنها در اختیار عدەای خاص از مردم نباشد.

سعید جلیلی امروز (۱۳تیر) در سفر خود بە استان کردستان و حضور در بین مردم با بیان اینکە روزگاری توفیق حضور در بین دانشگاهیان دانشگاە کردستان، کولبران بانە، جوانان مرز باشماق و دانشجویان دانشگاە آزاد مریوان را داشتەایم، اظهار کرد: این‌ها را گفتم تا بگویم با تک تک مسائل و مشکلات استان کردستان آشنا هستم و همە ضعف‌ها و آسیب‌ها و کمبود‌های این استان را می‌دانم.

وی عنوان کرد: من بار‌ها حاشیە شهر‌های استان کردستان را دیدەام، ساعت‌ها در کوچە‌ها راە رفتەام و مشکلات و ضعف‌ها این استان را از نزدیک دیدەام و بە همان میزان نیز با ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و سرمایە‌های معنوی و مادی استان آشنا هستم.

جلیلی با بیان اینکە در کشور فرصت‌های بیشماری وجود دارد، بیان کرد: همچنین در استان کردستان دریایی از فرصت‌ها وجود دارد و باید در آیندە شاهد جهش چشمگیری در استان کردستان باشیم و نباید پسران و دختران ما احساس یاس و ناامیدی و بیکاری داشتە باشند، لذا در کنار همە این فرصت‌ها یک فرصت بی‌نظیر وجود دارد و آن هم خود مردم است.

وی پیشرفت کشور را در گرو عدالت دانست و افزود: پیشرفت زمانی حاصل می‌شود کە عدالت وجود داشتە باشد و تبعیض و بی عدالتی در بین ما وجود نداشتە باشد و از ظرفیت‌های اقوام مختلف در بدنە دولت استفادە شود.

جلیلی اضافە کرد: هر قوم و استان و فرهنگی رنگ‌ها و نقش‌های مختلفی دارد و هرکدام از این‌ها می‌توانند نقش و نگار زیبای ایران را بە جهانیان نشان دهد.

وی خاطرنشان کرد: هرکدام از هویت‌ها و اقوام برای ایران یک فرصت است و می‌توان عظمت و بزرگی ایران را بە رخ جهانیان کشید.

جلیلی با بیان اینکە دشمن امروز نگران همبستگی و اتحاد ملت ایران است، گفت:، اما زمانی می‌توان این اتحاد را بە رخ کشید کە یک کشور جهش و یک کردستان جهش داشتە باشیم و ایفای نقش باشکوە تک تک مردم را شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: شرکت در انتخابات حق مسلم هر ایرانی است و این وظیفە ماست کە امکانات شرکت در انتخابات را حتی برای دورترین روستا‌ها و نقاط کشور فراهم کنیم و امروز همە دنیا چشم بە انتخابات ایران دوختەاند کە ببینند مردم ایران چە کسی را انتخاب خواهند کرد.

جلیلی ادامە داد: جدا از حق سیاسی مردم، در حقوق اقتصادی نیز باید مردم برابر باشند و فرصت‌های اقتصادی تنها در اختیار عدەای خاص از مردم نباشد.

جلیلی نماد هویت‌خواهی طبقە ضعیف جامعە است

درادامە قادرخانزادە رئیس ستاد سعید جلیلی در کردستان گفت: در دوران حکومت شهید رئیسی شور و نشاط و خدمتگزاری در جامعە جریان پیدا کرد.

وی عنوان کرد: دوران حکومت شهید رئیسی دوران روی کار آمدن مدیران کار آمد و انقلابی، متعهد و خدمتگزار بود و در این دورە پروژە‌هایی کە در دورە تدبیر و امید برزمین ماندە بود بە بهرەبرداری رسید.

قادرخانزادە اضافە کرد: آیندە کشور به رئیس جمهوری کاربلد و سیاستمدار نیاز دارد تا در حوزە‌های مختلف، تغییرات اساسی و اصولی ایجاد کند.

وی تصریح کرد: جلیلی نماد هویت خواهی و حق طلبی مردمی است کە در زیرچرخە تبعیض و آقازادگی و ... مورد ظلم واقع شدەاند.

سعید جلیلی در ابتدای ورود خود بە استان کردستان بە مزار شهدا شهر سنندج رفت و بە مقام شامخ شهدای این استان ادای احترام کرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی