تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
انسیه خزعلی خبر داد

سهم ۴۱ درصدی زنان از اشتغال

انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور از سهم ۴۱ درصدی زنان از اشتغال در دولت رئیسی خبر داد و گفت: در دوره مسئولیتم از تشریفاتی، سیاسی و ویترینی بودن معاونت زنان رئیس‌جمهور کاستم.

کد خبر: ۱۶۸۰۵۶
۱۳:۱۰ - ۱۳ تير ۱۴۰۳

سهم ۴۱ درصدی زنان از اشتغال

دیدارنیوز: معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: ۴۱ درصد از ۲.۶ میلیون شغل ایجاد شده در دولت شهید رئیسی به بانوان اختصاص یافت.

انسیه خزعلی در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران، گفت: در دوره مسئولیتم از تشریفاتی، سیاسی و ویترینی بودن معاونت زنان رئیس‌جمهور کاستم.

وی ادامه داد: طی ۲ سال و ۱۰ ماه گذشته موانع ارتقا پست بانوان در دستگاه‌های اجرایی و مداخله در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها را رفع کردیم. شخص رئیس‌جمهور هم تعدادی از بانوان را در شورا‌های عالی تصمیم‌گیری منصوب کرد. در این دوره ارتقاء پست مشاوران خانم به همترازی معاون وزیر و مدیرکل انجام شد؛ همچنین دستگاه‌های اجرایی ملزم به مشارکت در شورا‌های عالی تصمیم‌گیری شدند و از حالت تشریفاتی خارج شدند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: در آغاز اینطور شایعه کردند که رئیس‌جمهور برای زنان محدودیت ایجاد می‌کند، اما اختصاص یک درصد تکلیفی دستگاه‌ها به بانوان برای اولین بار اختصاص یافت، مصوبات استانی برای اولین بار و بیمه‌های خاص بانوان از جمله بیمه شیردهی و بیمه زنان باردار و سبد‌های غذایی برای کودکان و زنان باردار، بیمه کودکان زیر هفت سال، بیمه اجتماعی زنان خانه‌دار برای اولین بار در دولت رئیسی اجرایی شد. بیمه زنان خانه‌دار دارای سه فرزند از روستا‌ها آغاز شده و امیدوارم به مرور همه زنان دارای فرزند را شامل شود.

خزعلی ادامه داد: در حوزه اشتغال بانوان و زنان سرپرست خانواده، طرح ملی کسب و کار پایدار خانواده محور با موفقیت اجرایی شد. این اقدام دولت موجب حضور جدی‌تر بانوان در عرصه‌های اجتماعی شد. ۴۱ درصد از ۲.۶ میلیون شغل ایجاد شده در دولت شهید رئیسی به بانوان اختصاص یافت. در این دولت تسهیلات مشاغل خانگی که ۸۰ درصد آن به بانوان پرداخت می‌شود ۲۵ برابر شد، صدور مجوز‌ها تسریع شد و مراحل الکترونیکی کار باعث کاهش ۲ درصدی بیکاری و افزایش یک درصدی مشارکت اقتصادی بانوان در اقتصاد خانواده شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی