تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
نمازی، فعال سیاسی اصلاح طلب مطرح کرد

جلیلی نماد ادامه وضع موجود است/ شاید قالیباف از روی ناچاری بیانیه داده

علی محمد نمازی، فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه جلیلی به نظر من نماد ادامه وضع موجود است، درباره بیانیه حمایتی قالیباف از جلیلی گفت: ما در دل قالیباف نیستیم شاید هم از روی ظاهر و ناچاری این بیانیه را در حمایت جلیلی منتشر کرده است و خودش فشار، اجبار و توصیه‌ای به طرفدارانش نکند که به جلیلی رأی دهند.

کد خبر: ۱۶۸۰۳۲
۰۹:۴۴ - ۱۳ تير ۱۴۰۳

نمازی

دیدارنیوز: یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: همه کسانی که رأی به پزشکیان دادند و می‌خواهند تغییر و تحول در کشور و برنامه‌ها رخ دهد، بیایند موردی و چهره به چهره با افراد حرف بزنند و افراد را دعوت به پای صندوق‌های رأی کنند. با زبان درست برای این افراد توضیح داده شود که ما هم قهر کرده بودیم، اما باید با هم به پای صندوق رأی برویم.

علی محمد نمازی، دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و رقابت بین مسعود پزشکیان و سعید جلیلی گفت: علیرغم فضای سرد و بی‌روحی که بر عرصه انتخاباتی کشور مدت‌هاست حاکم شده و مردم با صندوق رأی فاصله گرفته و یا قهر کرده‌اند، تغییر این وضعیت و بازگشت به صندوق رأی و رأی دادن بسیار مشکل است، در دور اول ۲۴ میلیون رأی داده شد که بیش از ۱۰ میلیون رأی برای پزشکیان است. با این حال ایشان رأی خوبی در مرحله اول آورد و حدود ۴۳ درصد آرا به خودش اختصاص داد و این یک آمار و دستاورد خوبی است.

وی ادامه داد: الان در زمان باقی مانده باید چهره به چهره، موردی و مویرگی حرکت کنیم. باید فعالان سیاسی و حامیان پزشکیان با افراد مختلف مخصوصا کسانی که رأی ندادند، صحبت کنند، ضمن این‌که می‌گوییم و تائید می‌کنیم آن‌ها حق دارند رأی ندهند؛ اما حالا در این موقعیت قرار گرفتیم که یک نفر نه حرف از لغو تحریم‌ها گفته است، نه حرف از حقوق شهروندی زده است، نه حرف از ارتباط با ۳۰ کشور و مخصوصا آمریکا زده است؛ نمی‌توانیم انتخاب دیگری داشته باشیم.

نمازی تاکید کرد: جلیلی به نظر من نماد ادامه وضع موجود است و ایشان اگر رأی بیاورد نباید انتظار تغییر داشت و شاید بر اساس صحبت‌هایی که خودش و اطرافیانش در این مدت کردند، فضا افراطی‌تر شود، مخصوصا این که اگر ترامپ در آمریکا رأی بیاورد که مناظرات‌شان نشان می‌دهد امکان این وجود دارد، خدایی نکرده نمی‌خواهیم منتظر یک رویارویی جدی بین ایران و آمریکا باشیم و این برای ملت و کشور گران تمام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: همه کسانی که رأی به پزشکیان دادند و می‌خواهند تغییر و تحول در کشور و برنامه‌ها رخ دهد مخصوصا عرصه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی رقابتی شود، حقوق شهروندی کاملا رعایت شود و برخورد‌های بد تحت عنوان گشت ارشاد با زنان و دختران و جوانان نداشته باشیم، بیایند موردی و چهره به چهره با افراد حرف بزنند و افراد را دعوت به پای صندوق‌های رأی کنند. با زبان درست برای این افراد توضیح داده شود که ضمن این که شما قهر بودید و ما هم قهر کرده بودیم باید با هم به پای صندوق رأی برویم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره این‌که محمدباقر قالیباف دیگر نامزد این دوره از انتخابات پس از آن‌که رأی نیاورد از طرفدارانش خواسته در مرحله دوم رأی خودشان را به سعید جلیلی دهند و اینکه آیا این اتفاق خواهد افتاد، گفت: این هم یکی از ویژگی‌های انتخابات خاص ایران است، لذا مشاهده می‌کنیم فردی که چند روزی در ایام مناظرات و تبلیغات جدی با جلیلی سرشاخ بوده‌اند و حتی جلیلی به قالیباف تیکه می‌انداخت؛ حال این گونه گفته است.

نمازی بیان کرد: قالیباف هنگامی که با آن آرای کم روبه‌رو و حذف شد آن هم در حالی که همه انتظار داشتند نفر دوم همراه پزشکیان وی باشد؛ اعلام می‌کند طرفدارانش از جلیلی حمایت کنند. اولاً همه ۳ میلیون رأی دهنده به قالیباف به جلیلی رأی نمی‌دهند، بخشی از آن‌ها به پزشکیان رأی خواهند داد و تعدادی هم انتخابات را ترک خواهند کرد و رأی نخواهند داد و بعضی از آن‌ها هم متاسفانه هم رأی باطله به صندوق می‌اندازند.

وی یادآور شد: موضوع مهم دیگر این است که قالیباف در مناظرات نشان داد می‌خواهد منطقی صحبت کند و دیگران را متهم نمی‌کند، اما مشاهده می‌کنیم با بی‌پروایی و عدم رعایت ادب می‌گوید اگر به رأی به جلیلی ندهید حامیان پزشکیان که قبلا کشور را خراب کردند دوباره بازمی‌گردند و کشور را خراب‌تر خواهند کرد و این یک توهین به جمع کثیری است که حامی پزشکیان بودند و کارنامه‌شان در دولت اصلاحات و قبل از آن نشان می‌دهد که اقدامات بسیار خوبی داشتند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان این که دوره ۸ ساله خاتمی بهترین دوران برای قوه مجریه کشور بوده است، اظهار داشت: در نامه‌ای به ستاد پزشکیان نوشتم از ایشان شکایت کنند که چرا کسی به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی این گونه راحت دیگران را متهم می‌کند. این افراد که دائما دم از امام می‌زنند مگر ایشان نفرمودند در انتخابات از خوبی‌ها و مزایای خودتان بگوید به کاندیدای دیگر توهین نکنید چه طور ایشان در یک بیانیه رسمی می‌آید حامیان پزشکیان را مورد تهمت و افترا قرار می‌دهد. ملت آگاه هستند و خودشان می‌دانند این بازی‌ها چندان مناسب کشور نیست.

وی ادامه داد: البته ما در دل قالیباف نیستیم شاید هم از روی ظاهر و ناچاری این بیانیه را در حمایت جلیلی منتشر کرده است و خودش فشار، اجبار و توصیه‌ای به طرفدارانش نکند که به جلیلی رأی دهند.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی