تیتر امروز

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
انگیزه‌های سوءقصد به ترامپ چیست؟/ افشاگری طیب‌نیا درباره نقش جلیلی در به تصویب نرسیدن FATF
مجله خبری تحلیلی دیدار نیوز با اجرای محمدرضا حیاتی

انگیزه‌های سوءقصد به ترامپ چیست؟/ افشاگری طیب‌نیا درباره نقش جلیلی در به تصویب نرسیدن FATF

این یازدهمین برنامه مجله خبری تحلیلی دیدارنیوز است که با اجرای محمدرضا حیاتی و با حضور کارشناسان و صاحب نظران تقدیم مخاطبان گرامی می‌شود.
نامه چهارم دفتر رئیس‌جمهور سابق ایران به کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری

آمادگی حسن روحانی برای پاسخ به ادعاها در مناظره‌

دفتر رئیس‌جمهور سابق ایران در نامه چهارم خود به کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری، مجدداً آمادگی حسن روحانی برای پاسخ به ادعا‌های سیاسی، دروغ‌های آماری و تحریف واقعیات در مناظره‌های انتخاباتی را اعلام کرد.

کد خبر: ۱۶۷۹۸۶
۱۳:۰۷ - ۱۲ تير ۱۴۰۳

حسن روحانی

دیدارنیوز: دفتر رئیس‌جمهور ایران در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در نامه چهارم خود به کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری، مجدداً آمادگی حسن روحانی برای پاسخ به ادعا‌های سیاسی، دروغ‌های آماری و تحریف واقعیات در مناظره‌های انتخاباتی را اعلام کرد.

متن کامل نامه به این شرح است:

«بسمه تعالی

کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری

با سلام

این چهارمین نامه‌ای است که با استناد به ماده ۶۴ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، جهت تخصیص فرصت پاسخ به حسن روحانی، رئیس‌جمهور دوره‌های یازدهم و دوازدهم ارسال می‌کنیم و با توجه به رویه سابق این کمیسیون، امیدی به پاسخ و اقدام مطابق موازین قانونی در ساعات باقی‌مانده تا مناظره دوم نداریم. اما جهت ثبت در تاریخ تکرار می‌کنیم نسبت به اظهارات یکی از نامزد‌های انتخابات ریاست‌جمهوری دوره چهاردهم در مناظره دیشب (۱۴۰۳/۰۴/۱۱) که با ذکر نام روحانی و اشارات متعدد مستقیم به دولت‌های یازدهم و دوازدهم همراه بود و درباره نقل‌قول‌های منتسب به ایشان و ارائه آمار غلط و برخی ادعا‌های نادرست، پاسخ متقن و مستند وجود دارد که دریغ کردن صداوسیما و آن کمیسیون در تخصیص فرصت به طرف غائب مناظرات انتخاباتی، آشکارا نقض رعایت اصول بی‌طرفی، اجتناب از روشن شدن حقایق و ظلم به مردمی است که وقت شریف آن‌ها را با انبوه ادعا‌ها و آمار‌های دروغ یک کاندیدا گرفته‌اید و حاضر به پخش پاسخ آن‌ها نیستید.

گویی هنوز برای آن کمیسیون محرز نشده که برخی کاندیدا‌های پوششی که هزینه‌های گزافی بر بیت‌المال وارد کردند تا نقش انتخاباتی خود را ایفا کنند، در مناظرات قبلی توهین و هتک‌حرمت کردند و در مناظره دیشب نیز همین رویه مجدداً تکرار شد و روحانی همچون سال‌های اخیر از تریبون صداوسیما مدام مورد هجمه تبلیغاتی و توهین و دروغ‌های متعدد قرار گرفت.

در مناظره‌های اخیر آنچه قربانی شد اخلاق انتخاباتی برخلاف توصیه صریح مقام معظم رهبری بود؛ آنچه اثبات شد فرار مجریان انتخابات از عمل به قانون مصرح بود و استمرار رویه همیشگی صداوسیما در نادیده گرفتن اصل بی‌طرفی و بیان حقیقت.

با این وجود مجدداً آمادگی خود برای پاسخ به انبوه ادعا‌های سیاسی، دروغ‌های آماری و تحریف واقعیات در مناظره‌های انتخاباتی را اعلام می‌کنیم.

دفتر رئیس‌جمهور ایران در دولت‌های یازدهم و دوازدهم

۱۴۰۳/۰۴/۱۲»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی