تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
در مرحله یک انتخاب برای ۴ سال آینده کشور قرار داریم

جلیلی: امروز تعارف نداریم

سعید جلیلی، کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: امروز تعارف نداریم و در مرحله یک انتخاب برای ۴ سال آینده کشور قرار داریم.

کد خبر: ۱۶۷۹۴۰
۱۸:۳۰ - ۱۱ تير ۱۴۰۳

.

دیدارنیوز: کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز تعارف نداریم و در مرحله یک انتخاب برای ۴ سال آینده کشور قرار داریم.

سعید جلیلی عصر امروز - دوشنبه - در دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: شعار من به‌خاطر ادبیاتش و جملات قشنگ نیست. شعار باید عصاره و خلاصه رویکرد و برنامه نامزد برای کشور باشد. وقتی از یک جهان فرصت صحبت می‌کنیم، از مجموعه‌ای از نیروی انسانی متخصص صحبت می‌کنیم که آماده جهش برای ایران هستند.

وی ادامه داد: امروز تعارف نداریم و در مرحله یک انتخاب برای ۴ سال آینده کشور قرار داریم.

جلیلی ادامه داد: رویکرد و منابع کشور در این انتخاب جهت می‌یابد. یک رویکرد این است که ما باید تلاش کنیم، حرکت جدی انجام دهیم، فرصت‌ها را بشناسیم، در تزار انقلاب اسلامی حرکت کرده و به قله نگاه کرده و جهش کنیم. یک نگاه این است که به اندک بهانه بگوییم اف‌ای تی اف و برجام نشد، واکسن وارد نشد. سال ۹۲ گفتند رای بدهید تا هم اقتصاد بچرخد و هم سانتریفیوژ بچرخد. آن‌ها تعهدات خود را اجرا کردند، بیشتر هم اجرا کردند، اما طرف مقابل خارج شد و تحریم‌ها دو برابر شد و خودشان هم تحریم شدند. رشد اقتصادی کشور صفر و منفی شد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: گفتند تا برجام و اف‌ای تی اف درست نشود، واکسن وارد نمی‌شود. آن‌ها کشور را گروگان گرفتند. در بهمن ۹۷ نامه نوشتند اگر فلان موضوع امضا نشود، حقوق اسفند را هم نمی‌توانیم پرداخت کنیم. آن موضوع امضاء نشد و الان تیر ۱۰۴۳ است.

جلیلی با بیان اینکه در هوش مصنوعی اگر به موقع عمل نکنیم، ۴۰ سال عقب می‌افتیم، تصریح کرد: کسانی که در فناوری مثل فناوری هسته‌ای پیشرفت کردند، دیوار کشیده و انحصار ایجاد کردند؛ الان هم همین‌گونه است.

جلیلی خاطرنشان کرد: امروز در یک انتخاب جدی هستیم. بعد هشت سال که دیدند راهشان جواب نمی‌دهد، دوباره همان نسخه را ارائه کرده اند، باید مسیر درست تبیین شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از عوامل موثر بر سلامت خارج از نظام سلامت هستند، گفت: سالی حدود ۲۰ هزار تلفات جاده‌ای داریم. حل این مساله فقط در اختیار وزارت بهداشت نیست. بیماری، نبود امنیت شغلی و استرس‌ها بر سلامت جامعه موثر است. رئیس جمهور باید بداند هر بخشی در نظام سلامت چه وظیقه‌ای دارد. باید سایر دستگاه‌ها به کمک وزارت بهداشت بیایند. سلامت مردم باید با همکاری همه دستگاه‌ها تامین شود و رئیس جمهور باید در این زمینه برنامه داشته باشد. نباید در این زمینه نگاه تک بعدی داشت. اگر سرمایه خوب داشته باشید، اما مدیریت نداشته باشید یا از نیروی انسانی خوب استفاده نشود، سرمایه از بین می‌رود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین گفت: امروز فناوری‌هایی داریم که می‌تواند کار‌های ما را تسریع و تسهیل کند. سایبر و فضای مجازی فرصت خوبی برای ارائه خدمات دارد و باید از این فرصت استفاده حداکثری کرد.

وی خاطرنشان کرد: یک رویکرد برای اداره کشور این است که، چون فلان توافق نشد، نمی‌شود کار کرد، در حالی که ما وقت زیادی نداریم. سال ۹۲ تا ۱۴۰۰ رشد اقتصادی یا صفر بوده یا منفی و متوسط آن هفت دهم درصد بوده است که باید الان جبران شود؛ جهش کشور یک ضرورت است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ادامه گفت: مردم هستند که انتخاب نهایی را انجام می‌دهند و ما مردم سالاری خود را به رخ جهان می‌کشیم، اما همین مردم فردای روز انتخابات نباید کنار گذاشته شوند بلکه باید به هر ایرانی متناسب با استعدادش، نقشی برای جهش کشور سپرد.

وی با اشاره به اهمیت امنیت شغلی کارکنان بخش سلامت، افزود: باید واسطه‌ها حذف شوند، در حالیکه با استفاده از فناوری‌ها می‌توان شرکت‌های واسطه را حذف کرد و پول را به جای این شرکت‌ها به خود کارکنان، کارمندان و کارگران داد.

جلیلی گفت: وقتی درباره پرداخت حقوق اقشار مختلف از جمله کارگران یا پرستاران در زمان تهیه برنامه هفتم توسعه صحبت می‌کردیم، عده‌ای می‌گویند بودجه آن را از کجا بیاریم؟ اگر جلوی رانت‌ها و حیف و میل‌ها گرفته شود، این منابع تامین خواهد شد. بین ۲ تا ۴ درصد تولید نفت و گاز در کشور پرتی دارد که ۶_۷ میلیارد دلار در سال می‌شود. با پیگیری دولت سیزدهم، حل این مساله در برنامه هفتم توسعه آمد تا در ۵ سال، حداقل ۳۰ میلیارد دلار به منابع کشور افزوده شود.

وی در پایان گفت: رئیس جمهور باید بر برنامه اداره کشور اشراف داشته باشد، چون ممکن است کسی جلو این برنامه مقاومت کند و ممکن است منافع عده‌ای به خطر بیفتد. فکر می‌کنید این مبلغی که اشاره کردم، به جیب چه کسی می‌رود؟ به جیب اجنه می‌رود؟ مثلا می‌گویند امروز ۶۰ میلیون لیتر بنزین کشف شد. مگر یک باک و دو باک است؟ این از کجا می‌آید؟ اگر با فساد مقابله کنید و از منابع کشور مراقبت کنید، شرمنده کارگران، کشاورزان، پرستاران و سایر اقشار نمی‌شوید. انضباط مالی از همین جهت اهمیت دارد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی